7 Routerët më të mirë të Udhëtimit në 2023: Routerët më të mirë të Udhëtimit Wi-Fi

7 Routerët më të mirë të Udhëtimit në 2023: Routerët më të mirë të Udhëtimit Wi-Fi
Philip Lawrence

Shumica e udhëtarëve në ditët e sotme presin të kontrollojnë emailin, të marrin udhëzime GPS, të lexojnë komente për hotelet dhe restorantet, të postojnë foto, të përditësojnë rrjetet sociale dhe të komunikojnë me familjen dhe miqtë ndërsa janë në lëvizje. Ruterat e udhëtimit janë zgjidhja më e mirë për të gjitha këto.

Megjithëse po bëhet më e lehtë të qëndrosh i lidhur pasi interneti me valë është lehtësisht i disponueshëm në shumicën e rajoneve, ka ende disa raste kur lidhja mund të jetë e vështirë (ose shtrenjtë).

Të jesh një bloger udhëtimesh ose një udhëtar në përgjithësi, të qëndrosh rregullisht në internet ndërsa jeni në lëvizje bëhet thelbësore. Sidoqoftë, mund të jetë shumë zhgënjyese kur jeni në një hotel me Wi-Fi të dobët. Ndërprerja e kufizuar dhe me ndërprerje e të dhënave gjatë përdorimit të pajisjeve të shumta në një lidhje interneti mund t'ju shqetësojë edhe nëse keni mendjen më të lezetshme. Dhe a duhet të përmendim përdorimin e një hotspot publik të pasigurt Wi-Fi që komprometon privatësinë tuaj?

Një ruter udhëtimi është një pajisje e vogël, kompakte që kapërcen këto probleme tipike të internetit, ndërkohë që ofron përfitime të tjera të ndryshme për të lëvizur udhëtarëve u pëlqen ta përdorin atë si një bankë energjie.

Në këtë artikull, ne do t'ju njohim me disa nga ruterat më të mirë të udhëtimit të disponueshëm në treg sot, në mënyrë që të zgjidhni atë idealin për ju; pa prishur bankën.

Por, para kësaj:

Çfarë është një ruter udhëtimi dhe si funksionon?

Nëse nuk jeni të njohur me ruterat e udhëtimitdëshironi një ruter udhëtimi që mund të plotësojë nevojat e tyre kërkuese, shkoni me këtë. Kanali me bandë të dyfishtë në këtë ruter ofron shpejtësi që arrijnë 733 MB/s. Çfarë tjetër? Mund të përdorni 3 portat Gigabit Ethernet që ofrohen, së bashku me portin Gigabit WAN. A nuk ju duket mjaft tërheqëse këto karakteristika? Lexo më tej.

Ai përmban firmuerin OpenWRT, duke ofruar lirinë manuale të konfigurimit për geeks. Duke folur për veçoritë VPN, ai është i pajtueshëm me 30+ shërbime VPN. Për më tepër, do të gjeni OpenVPN të para-instaluar së bashku me WireGuard, në mënyrë që ta përdorni si një server VPN ose klient.

Duke folur për fizibilitetin, jeni të lirë ta përdorni atë si një përsëritës zgjerues, një urë pajisje, një hotspot, apo edhe si një pikë e nxehtë për një rrjet wi-fi.

Ruteri duhet të ofrojë shumë për të ofruar nëse kërkoni diçka të dobishme për udhëtimet tuaja. Megjithatë, nëse e dini se çfarë po blini dhe si t'i përdorni veçoritë e tij, shkoni për këtë ruter me valë.

Kontrolloni çmimin në Amazon

#7- GL.iNet Mudi GL-E750 Portable 4G LTE Router

ShitjeGL.iNet GL-E750 (MUDI) 4G LTE OpenWrt VPN Router, T-Mobile...
  Blini në Amazon

  Karakteristikat kryesore:

  • Transferimi i të dhënave Shpejtësia: 300 Mbps (2,4 GHz) + 433 Mbps (5 GHz)
  • Burimi i energjisë: 1 bateri litium polimer (e përfshirë)
  • Pesha: 8,8 oz

  Pro :

  • aftësitë e pikës së nxehtë të kartës SIM 4G LTE
  • Kodi burimor është falas
  • Internet me shpejtësi të lartë
  • I qëndrueshëmruteri me valë

  Kundërzimet:

  • E kushtueshme
  • Antenat e jashtme nuk ofrohen

  Përmbledhje:

  Juaj kërkimi për një ruter udhëtimi përfundon këtu nëse jeni duke kërkuar për diçka të qëndrueshme, FUNKSIONON, është e sigurt dhe ju ofron internet, pa marrë parasysh çfarë.

  Ruteri portativ 4G LTE E750 është një ofrues i shkëlqyer lidhjeje interneti për udhëtarët e rregullt . Është padyshim një pajisje me cilësi të lartë nga një prodhues me reputacion.

  Kjo është një nga pajisjet më të mira të disponueshme me veçori të nivelit të lartë. Duke folur për lidhjen, ju merrni lidhje Wi-Fi së bashku me një lidhje 4G LTE. Në frontin VPN, ai mbështet OpenVPN, së bashku me OpenWRT. Kriptimi DNS kujdeset për sigurinë dhe memoria e brendshme prej 128 GB ju ndihmon t'i mbani skedarët tuaj të sigurt dhe të disponueshëm për ju sa herë që dëshironi.

  Pajisja është e vogël, e hijshme dhe kompakte, duke e lejuar atë të përshtatet pa mundim në çdo çantë kamerash. Pra, kur jeni në lëvizje, nuk ka nevojë të shqetësoheni për shkarkimin e baterisë; ky ruter ofron rreth 8 orë jetëgjatësi të baterisë dhe shpejtësi të shpejtë shkarkimi, duke ju lejuar të bëni më shumë në më pak kohë. Dhe po, madje mund të karikoni pajisjen tuaj celulare përmes këtij ruteri gjatë urgjencave.

  Ka shumë rutera me një sërë funksionesh të ndërlikuara që mund të jenë të frikshme për shumicën prej nesh. GL.iNet Mudi GL-E750, nga ana tjetër, është një alternativë e shkëlqyer për udhëtarët e biznesit që vlerësojnë shpejtësinë,siguria dhe thjeshtësia.

  Kontrolloni çmimin në Amazon

  Pyetjet e shpeshta (Ruterët e udhëtimit me valë)

  Pse ju nevojitet ruteri juaj i udhëtimit kur qëndrimi juaj i udhëtimit tashmë ofron Wi-Fi?

  Akomodimet e udhëtimit ofrojnë wi-fi falas; po, por a e dini se sa njerëz do ta përdorin atë në çdo moment të caktuar kohor? Shumë shumë.

  Shërbimi me valë është patetik në shumicën e hoteleve dhe udhëtimi me ruterin tuaj të udhëtimit mund të jetë një bekim.

  A është e vërtetë që ruterat e udhëtimit ofrojnë më shumë siguri?

  Ruterët e udhëtimit zakonisht ofrojnë të njëjtin kriptim ose siguri si ruteri juaj në shtëpi ose në vendin e punës. Fatkeqësisht, nuk mund të thuhet e njëjta gjë për lidhjet publike me valë.

  Kur udhëtoni dhe lidheni me një rrjet publik, përdorimi i një ruteri udhëtimi mund të përmirësojë palosjet tuaja të shumta të sigurisë. Përdorimi i VPN-së është gjithashtu një mënyrë e shkëlqyeshme për t'u siguruar që të dhënat tuaja janë të sigurta dhe të sigurta.

  Këshillë : Asnjëherë mos hyni në banking në internet ose mos bëni asnjë transaksion gjatë përdorimit të një rrjeti publik, veçanërisht pa Wi- routerët e udhëtimit fi.

  Ruterët më të mirë të udhëtimit ofrojnë një lidhje të sigurt Wi-Fi për t'ju shpëtuar nga një shkelje e të dhënave.

  A është e mundur që hotelet të shohin faqet e internetit që po shfletoni?

  Pavarësisht nëse jeni duke përdorur një ruter udhëtimi apo jo, të dhënat janë ende në rrjetin e hotelit.

  Ndërsa përdorni një ruter të sigurt udhëtimi wifi, ju siguroheni që të dhënat që keni akses janë private dhe të sigurt. Edhe pseAdministratori i rrjetit mund të shikojë faqen e internetit që po vizitoni, përmbajtja e tij do të ishte përtej mundësive të tyre, kryesisht nëse përdorni VPN.

  Me pak fjalë

  Një ruter udhëtimi mund të shërbejë gjithashtu si burim energjie ose bankë e energjisë, server VPN dhe produkt i transferimit të të dhënave. Ruterat WiFi të udhëtimit mund të kryejnë një sërë funksionesh edhe për pajisje kaq të vogla.

  Ata janë perfektë për dhomat e hoteleve që kanë vetëm internet me kabllo. Ju gjithashtu mund të përdorni ruterin tuaj të udhëtimit në shtëpinë tuaj. Tani gjithçka që duhet të bëni është të vendosni se cilin ruter udhëtimi do të blini nga lista sipas nevojave tuaja.

  Rreth komenteve tona:- Rottenwifi.com është një ekip i avokatëve të konsumatorëve të angazhuar për të sjellë ju komente të sakta dhe jo të njëanshme për të gjitha produktet e teknologjisë. Ne gjithashtu analizojmë njohuritë e kënaqësisë së klientit nga blerësit e verifikuar. Nëse klikoni në ndonjë lidhje në blog.rottenwifi.com & vendosim ta blejmë, mund të fitojmë një komision të vogël.

  (të cilët njihen gjithashtu si ruterë portativë WIFI), na lejoni të shpjegojmë se çfarë bëjnë ata dhe nëse janë apo jo të përshtatshëm për udhëtimet tuaja. Si fillim, ju ndihmon të lidheni me internetin pavarësisht se ku jeni!

  Është një zgjatues i thjeshtë i spektrit pa tel me madhësi xhepi, i krijuar për të qëndruar i lidhur me internetin kur jeni vazhdimisht larg shtëpisë. Për ta thënë thjesht, ai shërben si një pikë aksesi WIFI.

  Ju mund të mendoni të keni një ruter portativ kur udhëtoni, ashtu si do të përdorni një ruter WIFI në shtëpi për të lidhur pajisjet tuaja me internetin në shtëpi.

  Pse të blini një ruter udhëtimi?

  1. Një ruter WIFI udhëtimi mund të rrisë gamën e rrjeteve me valë, duke ju lejuar të lidheni me një rrjet që nuk do të kishit mundur ta bëni me një smartphone për shkak të një sinjali të dobët.
  2. Antena e madhe e një ruteri celular mund të marrë sinjale të zbehta dhe t'i korrigjojë ato në mënyrë që pajisjet tuaja të mund të lidhen me to.
  3. Një ruter portativ gjithashtu gjeneron një rrjet pa tel të sigurt dhe të shëndoshë në një pikë publike publike për të mbrojtur pajisjet tuaja. Fatkeqësisht, kur udhëtojmë, rrjetet me të cilat lidhemi janë shpesh të pashifruara dhe të pasigurta. Kjo do të thotë se dikush teorikisht mund të përgjojë fjalëkalimet ose të dhënat e tjera që dërgojmë në dhe nga interneti.
  4. Ruterët e udhëtimit përfshijnë një mur zjarri që mbron pajisjet tuaja nga sulmet e njohura DoS dhe skanimet e porteve nga interneti, duke e bërë lidhjen tuaj të internetit më të sigurt . Megjithatë,ndarja e informacionit kritik nëpërmjet një lidhjeje publike ende nuk rekomandohet.
  5. Një ruter udhëtimi ju lejon të lidhni disa pajisje në një rrjet nëpërmjet portës mikro USB dhe kabllit ethernet, edhe me një hyrje të vetme. Përveç kësaj, për shkak se rrjetet e njohin ruterin portativ si një pajisje të vetme, ju mund të përdorni shumë pajisje edhe nëse keni vetëm një hyrje.
  6. Disa rutera udhëtimi mund të funksionojnë si një urë WIFI. Ata kanë lidhje Ethernet, duke ju lejuar të lidhni pajisje të aftë për Ethernet me një rrjet ekzistues WIFI me valë. Televizorët e aktivizuar me internet, luajtësit Blu-ray dhe konsolat e lojërave janë shembuj.

  Këtu është lista e ruterave më të mirë të udhëtimit WiFi:

  Ne kemi përpiluar një listë të ruterëve më të mirë që mund të blihet me para.

  TP-Link AC750 Wireless Portable Nano Travel...
   Bli në Amazon

   Karakteristikat kryesore:

   • Shpejtësia e transferimit të të dhënave: 300 MB/s
   • Burimi i energjisë: përmes një porti USB
   • Pesha: 0,66 lbs

   Të mirat:

   Shiko gjithashtu: Çfarë është Ford Sync Wifi?
   • Performanca e shpejtë
   • I lëvizshëm
   • E përballueshme
   • Power Bank

   Kundërt:

   • Katelat që vijnë me paketën janë të shkurtra.
   • Ka rreziqe sigurie me njësitë më të vjetra.

   Përmbledhje:

   Pavarësisht nga madhësia e tij kompakte, produkti TP-Link është një ruter i shkëlqyeshëm i vogël udhëtimi wi-fi që ofron performancë të shkëlqyer. Ky përbindësh i afërt është gjithashtu i shkëlqyeshëm për udhëtime sepsezë shumë pak vend dhe mund ta mbani edhe në xhep.

   Ruteri jo vetëm që ofron specifikime të shkëlqyera WIFI me dy breza—deri në 436 Mbps me kanalin 5GHz 802.11ac, por është gjithashtu plotësisht i qëndrueshëm në duke ofruar kështu.

   Mund të përdorni TP-Link TL-WR902AC si një ruter, një pajisje për zgjerimin e gamës, një pikë hyrëse private WIFI dhe një klient WIFI. Çfarë mund të kërkoni më shumë?

   Pavarësisht se ku jeni, shfrytëzojeni atë për të lundruar në internet dhe për të punuar në mënyrë të sigurt. Por duhet të keni parasysh që telat shoqërues janë paksa të vegjël. Kjo do të thotë që ju duhet të rregulloni vendosjen e pajisjes në përputhje me rrethanat. Ky ruter me valë mund të përdoret gjithashtu si një bankë energjie.

   Në përgjithësi, mund të jetë një zgjedhje e shkëlqyer për ju nëse kërkoni një ruter udhëtimi Wi-Fi të sigurt dhe miqësor me xhepin. Ky është ruteri më i mirë i udhëtimit i disponueshëm në treg me një portë USB.

   Kontrolloni çmimin në Amazon

   #2- Router udhëtimi me valë të dyfishtë Ravpower Filehub AC750

   Kasë e vështirë udhëtimi për RAVPower FileHub, ruteri udhëtimi AC750 /...
    Blini në Amazon

    Karakteristikat kryesore :

    • Shpejtësia e transferimit të të dhënave: 750 MB/s
    • Burimi i energjisë: 1 Bateria polimer litium (e përfshirë)
    • Pesha: 7 oz
    • Dual Band

    Pro:

    • Dizajni është elegant dhe i drejtpërdrejtë .
    • Slot për kartën SD
    • Mund të përdoret gjithashtu si një bankë energjie.

    Kundër:

    • E ndërlikuarkonfigurimi
    • Transferimi i skedarëve mund të marrë kohë.

    Përmbledhje:

    Thuaj se jeni mësuar të përmbushni afate të ngushta dhe t'i renditni gjërat ndërsa jeni në lëvizje; një internet i qëndrueshëm dhe i pandërprerë është diçka që duhet ta keni me vete. Kjo makinë ju lejon të punoni pothuajse nga kudo pa humbur asnjë takim, konferencë, postë ose njoftim.

    Ka një fole për lexuesin e kartave SD dhe një portë për të lidhur disqet e ngurtë; kjo mund të përdoret për të hyrë në median tuaj të preferuar përmes kësaj pajisjeje përmes transmetimit. Përveç të qenit një ruter udhëtimi me valë, ai bashkohet si një hard disk i jashtëm. Kjo e bën të lehtë ndarjen e skedarëve dhe transmetimin e mediave ndërmjet pajisjeve.

    Aq më mirë, mund të përdorni ruterët wi-fi RAVPower për rezervimin e energjisë për të furnizuar telefonin inteligjent tuaj me pak energji kur bateria e tij mbaron.

    Meqenëse ofron një rrjet të sigurt pa tel dhe shpejtësi të madhe interneti, ndarja e skedarëve të mëdhenj të mediave bëhet një rrugëdalje për këtë ruter. Si rezultat, Ravpower FileHub është një pjesë e domosdoshme e teknologjisë për këdo që udhëton shpesh për punë.

    Mund ta keni të vështirë ta konfiguroni këtë pajisje për herë të parë, por përndryshe, është me kosto efektive opsion për këdo që kërkon një burim të besueshëm lidhjeje në lëvizje.

    Kontrolloni çmimin në Amazon

    #3- Router celular Netgear Nighthawk MR1100 Hotspot 4G LTE

    NETGEAR Nighthawk M1 4G LTE WiFi Router celular..
     Blini në Amazon

     Karakteristikat kryesore:

     • 1 GB për sekondë shpejtësia e transferimit të të dhënave
     • 1 bateri litium-jon (e përfshirë) burim energjie
     • pesha 240 gram

     Pro:

     • Lidhja e pajisjes Wi-Fi mbi 20.
     • Bateria me jetëgjatësi
     • Portet Ethernet

     Kundërtimet:

     • Pak i kushtueshëm
     • Ka tendencë të mbinxehet.

     Përmbledhje:

     Netgear është një markë e njohur që prodhon pajisje rrjeti të nivelit të lartë. Ashtu si ruterët e tij të shkëlqyer për shtëpi/punë, ai gjithashtu bën ruterë të lëvizshëm dhe miqësorë me udhëtimin.

     Ky është një tjetër ruter udhëtimi më i mirë atje ku ia vlen të investoni paratë tuaja. Mund të ofrojë internet për 20 pajisje ne nje kohe. Pra, është pothuajse në gjendje t'ju ofrojë internet të shpejtë dhe të sigurt.

     A harruam ta përmendim këtë? Ju mund ta përdorni këtë pajisje edhe si një pikë e nxehtë celulare 4G LTE. Epo, çfarë do të thotë kjo? Në mungesë të një lidhjeje tjetër wi-fi ose porti ethernet, do të mund të përdorni akoma internetin. A nuk është mirë?

     Ruteri është i pari në klasë që mbështet Gigabit LTE. Kjo përfshin gjithashtu grumbullimin e operatorëve me 4 breza, së bashku me MIMI 4×4. Kush thotë se ruterat portativë nuk mund të konkurrojnë me lidhjet me brez të gjerë? Ky padyshim mundet.

     Me një karikim të plotë, Nighthawk M1 mund të zgjasë deri në 24 orë. Jo vetëm kaq; mund ta përdorni për të karikuar edhe pajisje të tjera (lexo Smartphones).

     Paketa përfshin një ekran LCD. KjoEkrani i pasur me informacion ju lejon të mbani gjurmët e fuqisë së sinjalit, përdorimit të të dhënave, nivelit të karikimit të baterisë dhe shumë më tepër.

     Shiko gjithashtu: Pse Wifi Extender nuk lidhet me internetin

     Megjithëse kjo pajisje mund të jetë pak kërkuese për çmimin e saj, në përgjithësi është shumë e madhe dhe ofron vlera për paratë që do të shpenzoni.

     Kontrolloni çmimin në Amazon

     #4- GL.iNet GL-AR300M Mini Router Udhëtimi

     GL.iNet GL-AR300M Mini VPN Udhëtimi Router, Wi- Konvertuesi Fi,...
      Blini në Amazon

      Karakteristikat kryesore:

      • Shpejtësia e transferimit të të dhënave deri në 300 Mbps
      • Burimi i energjisë USB
      • Peshë 39 gram
      • Portet Ethernet

      Pro:

      • Wi-Fi me një brez me shpejtësi
      • Është i programueshëm dhe i hapur burimi
      • Mbi 30 ofrues të shërbimeve VPN mbështeten
      • Mund të përdoret si një Zgjerues WiFi

      Kundër:

      • Nuk është e lehtë për të konfigurim
      • Diapazoni i kufizuar

      Përmbledhje:

      Ruteri i udhëtimit me valë GL.iNet GL-AR300M Mini është një tjetër ruter i shkëlqyer udhëtimi në këtë listë. Mund ta përdorni për të shfletuar në mënyrë të sigurtë internetin ndërsa e mbani në xhep. Përveç kësaj, ju merrni shpejtësi deri në 300 MB/s dhe ka gjithashtu hapësirë ​​të brendshme (128 MB).

      Ajo që e bën këtë pajisje një hap përpara të tjerëve është se është me burim të hapur, që do të thotë se është shumë i programueshëm. Për më tepër, ai vjen me OpenWRT të instaluar në të. Prandaj, është e thjeshtë të programoni gjërat në të nëse jeni të njohur me teknikat përkatëse.

      Ky zgjerues WIFI funksionon gjithashtu me më shumë se 30shërbime të ndryshme VPN. Nëse vendosni të përdorni këtë ruter, të dhënat mbeten të sigurta falë procedurave të shkëlqyera të sigurisë + enkriptimit të të dhënave. Ju nuk keni nevojë të bëni kompromis për privatësinë; ju ka mbuluar.

      Mund të mos ketë gamën më fantastike, por e bën punën si një WIFI i mirë në një dhomë hoteli. Është një zgjidhje e shkëlqyeshme për ata me një buxhet të kufizuar ose për dikë që njihet me pajisjet me burim të hapur. Për më tepër, mund ta karikoni shpejt përmes portës së tij USB.

      Kontrolloni çmimin në AmazonTP-Link N300 Nano me valë Router udhëtimi (TL-WR802N)...
       Blini në Amazon

       Karakteristikat kryesore:

       • Shpejtësia e transferimit të të dhënave deri në 300 MB për sekondë
       • 1 litium -Burimi i fuqisë së baterisë jonike
       • pesha 7,2 ons
       • Shkalla e transferimit të të dhënave 2,4 GHz

       Pro:

       • Shpejtësia Wi-Fi aktivizohet një grup i vetëm është i shpejtë.
       • Me kosto të ulët
       • Konfigurimi është i thjeshtë.

       Kundër:

       • Nuk ka një port USB.
       • Kur lidhet me disa pajisje, shpejtësia e internetit ngadalësohet.

       Përmbledhje:

       Një ruter i vogël por i fuqishëm, TP-Link TL- WR802N N300 Wireless Portable Nano nuk është asgjë siç duket. Në fakt, nën trupin e tij të vogël, ai ka fuqi që mund të konkurrojë me ruterat e rregullt. Përveç kësaj, ky mini përbindësh mund të japë shpejtësi 300 MBps. Me këtë shpejtësi të madhe, janë shkarkimet, shfletimi dhe madje edhe lojërat pa vonesae mundur.

       Përsëri, mos lejoni që madhësia e saj t'ju mashtrojë. Ai ofron një gamë mjaft fantastike të rrjetit pa tel. Tani, duke folur për rrjetin e saj me një bandë, ai nuk është i dobët. Përkundrazi, unë do të sugjeroja që është më se e mjaftueshme për përdorim nga një person.

       Ruteri wireless TP-link n300 nuk do t'ju vështirësonte edhe kur e konfiguroni për herë të parë. Dhe a harrova të përmend aftësitë e tjera të tij, të tilla si zgjerimi i një rrjeti me valë dhe lejimi i lidhjes së pajisjeve periferike me tela me kompjuterin tuaj, si skanerët, printerët, etj.?

       N300 është një pajisje e mirë që mund të përdorni si ruterin tuaj të udhëtimit pa tel. Qoftë biznes apo kohë e lirë, kjo mund të jetë e dobishme. Në të vërtetë, nuk është ruteri më i shpejtë atje, por e kryen punën në ofrimin e bazave, edhe pa një port USB, dhe ia vlen ta blesh.

       Kontrollo çmimin në Amazon

       #6- GL. Router udhëtimi Gigabit iNet GL-AR750S-Ext

       ShitjeGL.iNet GL-AR750S-Ext (Slate) Gigabit Travel AC VPN Router,...
        Blini në Amazon

        Karakteristikat kryesore :

        • 750 MB për sekondë shpejtësia e transferimit të të dhënave
        • Burimi i energjisë USB
        • 3,03 ons në peshë
        • WiFi me dy breza

        Të mirat:

        • Shpejtësitë e shpejta të shkarkimit
        • Ka mjaft opsione për lidhjen
        • Mbështet VPN
        • Portet Ethernet

        Kundërzimet:

        • Konfigurimi i tij mund të jetë pak i vështirë

        Përmbledhje:

        Për të gjithë të rinjtë atje që
        Philip Lawrence
        Philip Lawrence
        Philip Lawrence është një entuziast i teknologjisë dhe ekspert në fushën e lidhjes në internet dhe teknologjisë wifi. Me mbi një dekadë përvojë në industri, ai ka ndihmuar shumë individë dhe biznese me çështjet e tyre të internetit dhe WiFi. Si autor dhe bloger i Këshillave për Internet dhe Wifi, ai ndan njohuritë dhe ekspertizën e tij në një mënyrë të thjeshtë dhe të lehtë për t'u kuptuar nga e cila mund të përfitojë të gjithë. Philip është një avokat i pasionuar për përmirësimin e lidhjes dhe për ta bërë internetin të aksesueshëm për të gjithë. Kur ai nuk është duke shkruar ose zgjidhur problemet që lidhen me teknologjinë, ai pëlqen ecjen, kampingun dhe eksplorimin e jashtëzakonshëm.