Altoparlantët më të mirë WiFi në natyrë për adhuruesit e muzikës

Altoparlantët më të mirë WiFi në natyrë për adhuruesit e muzikës
Philip Lawrence

Tabela e përmbajtjes

Kjo do të thotë se ato ruhen në një kabinet të rëndë dhe vijnë me kllapa të rregullueshme për montim në mur.

Pros

 • Përfshin telekomandën, kabllot e energjisë dhe altoparlantët, (2) Altoparlantët ( Aktiv + Pasiv)
 • Bluetooth me valë dhe transmetim muzikor WiFi
 • Lidhu & transmetimi i audios nga aplikacioni 'MUZO Player'
 • Ndërtim i papërshkueshëm nga uji
 • Përforcues i integruar i zërit
 • Terminalet e lidhjes së shpejtë të altoparlantit
 • Manëse muri e rregullueshme kllapa
 • Skara të altoparlantëve rezistente ndaj ndryshkjes
 • E shkëlqyeshme për oborrin e shtëpisë, kopshtin, pishinën ose oborrin

Të këqijat

 • Muntim në mur mund të marrë shumë kohë

Altoparlant pa tel i jashtëm Rock Sakar Margaritaville

Altoparlant me valë Bluetooth Rock Outdoor Margaritaville

Të gjithëve u pëlqen të kalojnë kohë jashtë, pavarësisht nëse është thjesht një shëtitje në mbrëmje, një seancë relaksi ose një festë BBQ. Por, shumicën e kohës, kur jeni vetëm në oborrin e shtëpisë tuaj, dëshironi të dëgjoni muzikë qetësuese pa shqetësime.

Pra, çfarë mund të bëni për ta bërë të mundur këtë? Thjesht, duke blerë një altoparlant të jashtëm të shkëlqyer me valë!

Në ditët e sotme, altoparlantët me valë janë bërë një domosdoshmëri më shumë sesa një luks. Jo vetëm që janë mjaftueshëm portativë për të shkuar kudo me ne, por gjithashtu na emocionojnë disponimin në çdo kohë.

Atoparlantët WiFi kanë nevojë për një trokitje të lehtë në telefonin tuaj inteligjent për të mbushur jetën tuaj me muzikë shpërthyese pa u shqetësuar për bateritë dhe kabllot.

Për më tepër, pothuajse të gjithë altoparlantët e jashtëm WiFi janë të papërshkueshëm nga uji, një veçori super tërheqëse që mbulon nevojat tona muzikore në çdo kohë dhe kudo. Pra, edhe nëse jeni duke shkuar në një park, nuk keni pse t'i rezistoni vetes kufjeve.

Fatmirësisht, planifikimi i një sistemi altoparlantësh të jashtëm në oborrin e shtëpisë tuaj nuk është aq i vështirë sa dikur.

Ky udhëzues do t'ju tregojë disa altoparlantë të zakonshëm WiFi në natyrë dhe më të mirët për të blerë në vitin 2021.

Llojet e altoparlantëve të jashtëm

Kur shkoni në treg për të blerë një altoparlant , do të hasni disa lloje altoparlantësh të jashtëm. Altoparlantët më të zakonshëm në natyrë janë të montuar mirë; megjithatë, altoparlantë të tjerë të ndryshëm të jashtëm sigurojnë tingull të qetë.

Këtu janë të gjitha llojet e altoparlantëve të jashtëm të disponueshëm për momentin:

1.deri në 4 orë dhe keni lidhjen më të shpejtë me Bluetooth. Jo vetëm kaq, por ato vijnë edhe me një sistem zëri të lehtë për t'u përdorur dhe të konfiguruar për të nxitur festat tuaja në pishinë.

Altoparlanti pa tel Sakar Margaritaville Outdoor Rock është një zgjedhje e mirë nëse dëshironi një portativ, altoparlant i jashtëm i ftohtë dhe i qëndrueshëm – të gjithë në një.

Pro

 • Dizajn unik
 • Mbulim i lartë zëri
 • Lidhje më e shpejtë
 • 30 këmbë
 • Çiftim i vërtetë me valë
 • Të fortë dhe të qëndrueshëm

Kundër

 • Problemet e lidhjes me iPhone

Zgjedhja e altoparlantëve më të mirë të jashtëm: Një udhëzues i shpejtë blerjeje

Pra, a keni vendosur se cili altoparlant është thirrja juaj e vërtetë? Nëse keni, atëherë thjesht nuk është ashtu. Megjithatë, ka disa gjëra që duhet të keni parasysh përpara se të blini një altoparlant të jashtëm WiFi.

Për shembull, zona e kopshtit tuaj, buxheti juaj dhe mbulimi maksimal që nuk shqetëson fqinjin tuaj .

Prandaj, kaloni këtë udhëzues blerjeje për të parë se si mund t'i ktheni këta faktorë në favorin tuaj dhe të arrini qëllimet më të mira muzikore me altoparlantët më të mirë në natyrë.

1. Ku do t'i konfiguroni altoparlantët?

Gjëja më e rëndësishme përpara se të blini altoparlantët më të mirë në natyrë është të vendosni se ku do t'i vendosni ato. Kjo do të thotë të vlerësoni nevojat tuaja dhe të vendosni nëse dëshironi të dëgjoni radio apo t'i jepni jetë një feste.

Prandaj pyetniveten: A mund të më ndihmojnë këta altoparlantë të pushoj pas një dite të gjatë të lodhshme në kopsht? A do të mbushin festën time në BBQ me muzikë shpërthyese? Apo mund të më japin mbulimin më të mirë të podkasteve të mia të preferuara ndërkohë që kujdesem për kopshtin tim në oborrin e shtëpisë?

Pasi të kuptoni se çfarë prisni nga altoparlantët e jashtëm, do të ulni kostot dhe do të gjeni njësinë që është pikërisht ajo që keni kërkuar prej vitesh.

2. Planifikimi i buxhetit

Planifikimi i buxhetit përpara se të bëni një blerje të rëndë është gjëja më rraskapitëse ndonjëherë. Askush nuk dëshiron t'i shpenzojë paratë e fituara me vështirësi për diçka që nuk i plotëson nevojat e tij.

Megjithatë, nëse doni të arrini një mbulim të lartë zëri, ju rekomandojmë të planifikoni një buxhet bujar dhe të përfshini një përforcues në it.

Kjo për shkak se efikasiteti i altoparlantëve më të mirë të jashtëm rritet ndjeshëm kur çiftohen me një amplifikues të mirë.

Në mënyrë tipike, përforcuesit WiFi janë më të shtrenjtë se amplifikatorët Bluetooth.

Sigurisht, nëse zgjidhni një përforcues dhe altoparlant të shtrenjtë, do të merrni më shumë veçori se ato më të lira.

3. Sa mbulim ju nevojitet?

Nëse jetoni në një lagje të mbushur me njerëz, gjërat mund të bëhen pak më sfiduese për ju ndërsa blini altoparlantët më të mirë në natyrë. Ju nuk dëshironi t'i mërzitni ata me muzikë të ndezur gjatë gjithë ditës dhe natës.

Çelësi për të shmangur këtë rrezik është të keni kujdes përmbulim.

Për shembull, nëse e vendosni sistemin tuaj stereo në një kopsht me sipërfaqe të madhe, do të prisni të shijoni muzikën gjatë gjithë festës. Fatkeqësisht, kjo mund ta përshpejtojë volumin aq sa të mërzitë disa nga fqinjët tuaj.

Në këto situata, duhet të vendosni më shumë altoparlantë në kopshtin tuaj në vende të ndryshme. Në këtë mënyrë, vëllimi i përgjithshëm i muzikës do të jetë shumë më i ulët, por i mjaftueshëm që të gjithë ta dëgjojnë dhe të lëvizin tek ajo.

Përfundim

Atoparlantët e jashtëm WiFi janë një mënyrë e shkëlqyer për t'i dhënë jetë një të vdekuri festa sa here te duash. Ata jo vetëm që ju përmirësojnë disponimin, por gjithashtu ju ndihmojnë të merrni sistemin më të mirë stereo në kopshtin ose oborrin e shtëpisë tuaj.

Pjesa më e mirë e këtyre altoparlantëve është se nuk shqetësoheni më për telat apo kabllot. Në vend të kësaj, lidhni altoparlantët me WiFi dhe telefonin inteligjent dhe shijoni në maksimum këngët tuaja të preferuara.

Për ta bërë të mundur këtë, zgjidhni cilindo nga lista e altoparlantëve më të mirë të jashtëm të përmendur më lart dhe bëjini çdo moment të gëzuar!

Rreth komenteve tona:- Rottenwifi.com është një ekip avokatësh të konsumatorëve të angazhuar për t'ju sjellë komente të sakta dhe jo të njëanshme për të gjitha produktet e teknologjisë. Ne gjithashtu analizojmë njohuritë e kënaqësisë së klientit nga blerësit e verifikuar. Nëse klikoni në ndonjë lidhje në blog.rottenwifi.com & vendosim ta blejmë, mund të fitojmë një komision të vogël.

Altoparlantë të montuar në mur

Këta altoparlantë vijnë në një gamë madhësish duke filluar nga 4″ deri në 8″. Në mënyrë tipike, këta altoparlantë të jashtëm ju ofrojnë tinguj me cilësi të lartë, pasi ato prodhohen veçanërisht me mbyllje të mëdha dhe vuferë.

Për shkak të kësaj, këta altoparlantë lëvizin ajrin në mënyrë më efektive dhe prodhojnë më shumë bas.

Këta altoparlantë mund të instalohen ose montohen në mur në të dy pozicionet, horizontale dhe vertikale. Jo vetëm kaq, shumica e njësive kanë një konfigurim pozicionimi të ndryshueshëm që ju ofron aplikacione të shumta instalimi.

Për më tepër, altoparlantët e montuar në mur zakonisht shiten në çifte, që do të thotë se do të merrni dy altoparlantë për të shijuar muzikë nga e majta dhe e duhura kanalet. Megjithatë, mund të merrni edhe një altoparlant të vetëm nëse dëshironi vetëm një.

Një altoparlant i vetëm stereo më i mirë në natyrë vjen me dy drejtues për të dy kanalet.

Shiko gjithashtu: Si të poziciononi antenat WiFi

2. Altoparlantët tokësorë/rock

Atoparlantët rock janë një alternativë e shkëlqyer nëse nuk dëshironi të montoni një altoparlant në oborrin e shtëpisë ose në murin e kopshtit. Këta altoparlantë kanë pothuajse të njëjtën madhësi si altoparlantët e montuar në mur, d.m.th., 4" deri në 8".

Gjëja që i veçon këta altoparlantë është shumëllojshmëria e zgjedhjeve që ofrojnë në dizajn, stile, ngjyra dhe përfundime. Këta altoparlantë vijnë si mono, kështu që do t'ju duhet të merrni një palë për të vendosur një sistem zanor stereo.

Përveç kësaj, altoparlantët rock mund të përzihen me mjedisin në mjedisin e duhur jashtë për të prodhuar pa problemetingulli.

Shiko gjithashtu: Si të lidheni me WiFi të fshehur në Windows 10

3. Altoparlantët satelitorë

Këta altoparlantë funksionojnë mrekullisht kur i instaloni në kufijtë tuaj, në pjergulla, ndërtesa ose rreth zonave të ndenjëseve.

Për nga madhësia, ata janë relativisht më të vegjël se altoparlantët e montuar në gur dhe në mur, rreth 3″ deri në 6,5″, në të dy nivelet, duke përfshirë nivelin e altoparlantit dhe versionet 100v për opsione më të gjithanshme instalimi.

Mos harroni të përfshini altoparlantë të shumtë në sistemin tuaj stereo për të zvogëluar ngarkesën në amplifikatorin e një njësie.

Për shembull, zgjidhni një kombinim të 2 njësive të altoparlantëve për montim në mur dhe dy njësive të altoparlantëve satelitor, ose dy njësive të montimit në mur dhe dy njësive të altoparlantëve rock – kjo varet tërësisht nga preferenca juaj.

4. Altoparlantët aktivë në natyrë

Nëse dëshironi të përfshiheni në sisteme të ndërlikuara instalimi, mund të përdorni altoparlantë aktivë në natyrë. Këto njësi janë shumë të lehta për t'u instaluar dhe ofrojnë cilësi të shkëlqyer tingulli së bashku me një ndërfaqe të lehtë për t'u përdorur.

Mund të përdorni një altoparlant nëse dëshironi mbulim minimal të zërit; megjithatë, do të ketë gjithmonë një opsion për të blerë një palë dhe për të përfituar nga mbulimi i lartë i zërit.

5. Subwooferët në natyrë

Këta altoparlantë kanë funksionin më efikas të basit, duke i bërë ata opsionin më të mirë për mbulim maksimal të zërit.

Megjithatë, ka vetëm disa opsione të disponueshme në treg në këtë pikë. Disa vuferë janë mjaft të mëdhenj, ndërsa të tjerët janë më të vegjël në madhësi që vendosennë tokë dhe bëjnë punën e tyre. Plus, fakti është se ju mund t'i përdorni edhe vuferët me përmasa të vogla si një pjesë dekorimi për festën e ardhshme të Krishtlindjes.

Subwooferët në natyrë janë një zgjedhje ideale për njerëzit që duan një altoparlant të bukur por efikas për kopshtin e tyre ose në oborrin e shtëpisë.

5 altoparlantët më të mirë me valë për të blerë

Pasi të njihni disa lloje të zakonshme të altoparlantëve të jashtëm, hapi tjetër është të shihni se cilat marka të altoparlantëve me valë po performojnë mirë aktualisht në treg.

Atoparlanti më i mirë inteligjent në natyrë ka mundësi më të larta lidhjeje, mbulim më të shkëlqyeshëm dhe tingull të shkëlqyer.

Le t'i hedhim një sy listës së pesë altoparlantëve më të mirë të jashtëm:

Sonos Roam

Belkin BoostCharge Wireless Charging Stand 15W (Qi Fast...
  <6 8> Blini në Amazon

  Sonos është emri i njohur pothuajse për të gjithë. Kompania ka prodhuar altoparlantë të patëmetë prej vitesh dhe Sonos Roam është mishërimi i përsosur i tij. Ky është altoparlanti inteligjent më i lëvizshëm në natyrë që mund të vendoseni edhe në dhomat tuaja.

  Struktura ultraportative dhe e lehtë e Roam-it e bën atë një kapje të shkëlqyeshme nëse udhëtoni shumë.

  Tingulli i qetë dhe i lartë i prodhuar nga ky altoparlant është i gjitha për shkak të drejtuesit e tij të mes-woofer-it dhe tweeter-it. Jo vetëm kaq, ai vjen me dy opsione lidhjeje me valë, Bluetooth dhe WiFi, kjo është arsyeja pse është më i shtrenjtë se altoparlantët e vetëm WiFi.

  Jashtë Roam'skarakteristikat unike, aftësia e tij për t'i bërë ballë provës së majave të motit çdo herë.

  Karakteristika e izolimit të motit të këtij altoparlanti ka një vlerësim IP67 që e bën atë një mburojë kundër pluhurit.

  Besojeni apo jo, Roam mund të mbijetojë edhe nëse e zhytni tërësisht në ujë!

  Jetëgjatësia e baterisë prej 10 orësh ndihmon shumë në përmirësimin e veçorisë së saj Auto TruePlay pa marrë parasysh ku e keni vendosur. Për më tepër, ky altoparlant Bluetooth me valë ka fuqinë për të rregulluar automatikisht daljen e zërit sipas mjedisit, edhe nëse jeni në park.

  Pro

  • Jetëgjatësia e baterisë 10 orë
  • Atoparlanti WiFi dhe Bluetooth
  • Rregullon automatikisht daljen e zërit
  • Ultra portativ dhe i lehtë

  Kundërt

  • Multipoint -Jetëgjatësi mesatare e baterisë

  Altoparlantët më të mirë të jashtëm Onforu

  Shitje Altoparlantë të jashtëm Bluetooth Onforu, 2 paketë 50 W Wireless...
  Blini në Amazon

  Onforu Altoparlantët e jashtëm Bluetooth janë altoparlantët e jashtëm të mrekullueshëm në këtë listë. Këta altoparlantë janë një kënaqësi absolute për t'u parë – dhe akoma më mirë kur fillojnë të luajnë muzikën tuaj të preferuar.

  Këta altoparlantë vijnë në një paketë prej 2, e cila mbështet më tej çiftimin dhe sinkronizimin me më shumë altoparlantë.

  Gjëja më mbresëlënëse dhe unike në lidhje me këtë set janë dritat e tij të bukura të humorit LED dhe dizajni si fener, duke e bërë atë një zgjedhje ideale për njerëzit që duan të dekorojnë oborret e tyredhe kopshte.

  Për më tepër, këta altoparlantë vijnë me opsione lidhjeje fleksibël, duke përfshirë Bluetooth, WiFi dhe USB-Aux. Kjo do të thotë që nuk do të keni nevojë për asnjë aplikacion apo kabllo për të shijuar muzikën.

  Për më tepër, ky altoparlant Bluetooth me valë ju ofron 25 vat tingull të fuqishëm me dy radiatorë pasivë dhe dy drejtues me rreze të plotë. Jo vetëm kaq, këta altoparlantë kanë cilësi tingulli super bas me vetëm 1% shtrembërim total harmonik. E mahnitshme, jo?

  Për sa i përket baterisë, altoparlantët me valë Onforu Outdoor kanë një kohë të gjatë luajtjeje 20 orëshe, me një bateri të ringarkueshme 6,600 mAh.

  Meqenëse është altoparlanti më i mirë Bluetooth me valë në natyrë, ai duhet të jetë i papërshkueshëm nga uji. Kjo është arsyeja pse ato janë bërë IPX5 të papërshkueshëm nga uji që e ndihmon atë t'i mbijetojë shirave më të dendur.

  Pra, nëse keni një festë të ardhshme, mund t'i merrni këta altoparlantë, duke ju ofruar një ekran me dritë me 8 ngjyra dhe zbehje që ndryshon ngjyrën në muzikë. Na besoni; altoparlantët Onforu do të lartësojnë atmosferën e festës suaj brenda pak minutash!.

  Pros

  • Lidhja me altoparlantë të shumëfishtë
  • Dritat me ngjyra të sinkronizuara estetike që mund t'i kontrolloni duke përdorur një pak opsione.
  • Karakteristikat e kontrollit të lehtë
  • Më pak shtrembërim në tingull
  • Jetëgjatësia e gjatë e baterisë që kalon orë të tëra pa rimbushje

  Kundër

  • Janë komplekse të panevojshme

  Sonos Move

  Sonos Move - Altoparlant inteligjent me bateri, Wi-Fi dhe...
  Blini në Amazon

  Një tjetërAltoparlanti Sonos në këtë listë, Move, ju ka kthyer kurrizin në çdo ngritje e poshtë. Ky grup altoparlantësh përshtatet në përshkrimin e një altoparlanti inteligjent me bas dhe cilësi të shkëlqyer të zërit.

  Beefy Sonos Move ofron audion e veçantë Sonos, përveç një jetëgjatësie të gjatë të baterisë 10-orëshe, e cila duhet t'ju japë një sistem muzikor pa ndalesë për të gjithë festën.

  Ky altoparlant është ndërtuar -në ​​me dy shoferë; një cicërimë me shkrepje poshtë dhe një teknologji TruePlay me vufer në mes dhe automatike. Ky funksion përdor mikrofonat dhe i rregullon automatikisht altoparlantët sipas mjedisit të tyre.

  Me ndihmën e drejtuesve të tij dhe opsionet më fleksibël të lidhjes, mund të transferoni shpejt nga WiFi në Bluetooth pa asnjë problem.

  Për më tepër, ky altoparlant inteligjent vjen me funksione të shumta, duke përfshirë Alexa dhe Google Assistant. Kështu që mund t'i kontrolloni me lehtësi këto altoparlantë të jashtëm më të mirë me funksionin e tyre të kontrollit zanor dhe madje të transmetoni muzikë nga të gjitha shërbimet kryesore.

  Nëse jeni të gatshëm të shpenzoni një shumë të madhe për ndërtimin e një sistemi stereo muzikor të nivelit të lartë, Sonos Move është gjithçka që ju nevojitet!

  Pro

  • Bateria 10-orëshe
  • Teknologjia e automatizuar TruePlay
  • Alexa dhe Google Assistant
  • Konvertimi i lidhjes WiFi në Bluetooth në lëvizje
  • Mbështet muzikë nga të gjitha shërbimet kryesore

  Kundërt

  • Pricey
  • Funksione inteligjente të kufizuara në modalitetin Bluetooth

  PyleAltoparlantë të dyfishtë për montim në mur me Bluetooth

  Altoparlantë të dyfishtë për montim në mur me Bluetooth - Çift 6,5 inç 300 Watt...
  Blini në Amazon

  Atoparlantët e dyfishtë për montim në mur të jashtëm të Pyle janë thirrja e vërtetë për njerëzit që duan të dëgjojnë audio me cilësi të lartë kudo që duan. Nga kërcimi deri te ritmet e muzikës në shtëpinë tuaj ose në oborr, këta altoparlantë do të plotësojnë të gjitha nevojat tuaja.

  Këta altoparlantë 300 vat përfshijnë tingullin aktiv dhe pasiv të dyanshëm brenda-jashtë sisteme stereo. Për sa i përket madhësisë, ato janë mjaft të lëvizshme me vetëm 6,5″.

  Këta altoparlantë të papërshkueshëm nga moti dhe uji janë të integruar gjithashtu me opsionet e lidhjes Bluetooth dhe WiFi. Përveç kësaj, mund të transmetoni median tuaj të preferuar nga aplikacioni MUZO Player në këta altoparlantë.

  Përveç që janë të papërshkueshëm nga uji, altoparlantët e jashtëm Pyle përbëhen edhe nga grila altoparlantësh rezistente ndaj ndryshkut dhe njollave. Kjo kontribuon shumë për t'ju dhënë një cilësi tingulli pa shtrembërime.

  Për më tepër, këta altoparlantë përdoren gjithashtu për monitorë audio dhe aplikacione me zë rrethues. Audioja e qartë dhe e qartë është për shkak të cicëronit 1,0 inç me kube mëndafshi dhe dizajnit të personalizuar të veglave, duke siguruar një përgjigje të thellë të basit.

  Gjëja më e mirë për këta altoparlantë është se ata kanë një amplifikues dixhital të integruar.

  Pra, nëse dëshironi t'i vendosni këta altoparlantë në dhomën ose kopshtin tuaj, mund ta bëni këtë lehtësisht me veçorinë e montimit universal.
Philip Lawrence
Philip Lawrence
Philip Lawrence është një entuziast i teknologjisë dhe ekspert në fushën e lidhjes në internet dhe teknologjisë wifi. Me mbi një dekadë përvojë në industri, ai ka ndihmuar shumë individë dhe biznese me çështjet e tyre të internetit dhe WiFi. Si autor dhe bloger i Këshillave për Internet dhe Wifi, ai ndan njohuritë dhe ekspertizën e tij në një mënyrë të thjeshtë dhe të lehtë për t'u kuptuar nga e cila mund të përfitojë të gjithë. Philip është një avokat i pasionuar për përmirësimin e lidhjes dhe për ta bërë internetin të aksesueshëm për të gjithë. Kur ai nuk është duke shkruar ose zgjidhur problemet që lidhen me teknologjinë, ai pëlqen ecjen, kampingun dhe eksplorimin e jashtëzakonshëm.