Ruteri më i mirë Wifi për rreze të gjatë 2023

Ruteri më i mirë Wifi për rreze të gjatë 2023
Philip Lawrence

Përhapja e COVID-19 i detyroi nxënësit, arsimtarët dhe punonjësit e zyrës të shkojnë në distancë.

Sot, shumë njerëz po punojnë nga shtëpia. Si të tillë, ruterët tanë Wifi po bëjnë më shumë sesa thjesht duke na lejuar të transmetojmë filmin ose sezonin tonë të preferuar.

Tani më shumë se kurrë, ne varemi nga shpejtësia e pajisjeve tona Wifi. Një shpejtësi e mirë na ndihmon të përfundojmë detyrat tona më shpejt. Megjithatë, një vonesë e sinjalit me valë vonon detyrat tona. Prandaj, mbulimi i rrjetit me shpejtësi të lartë tani është më i domosdoshëm.

Nëse jetoni në një shtëpi të madhe, ndoshta keni nevojë për një ruter me rreze të gjatë. Ai do të ndihmojë në ofrimin e diapazonit optimal të sinjalit, pavarësisht nga cili cep i shtëpisë suaj po shfletoni në internet.

Zgjedhja e routerit më të mirë wifi për rreze të gjatë mund të jetë pak e ndërlikuar me kaq shumë opsione të disponueshme. Sidoqoftë, ne analizuam disa ruterë wi-fi për shpejtësinë, performancën, përshtatshmërinë dhe gamën dhe kuruam një listë të ruterëve më të mirë me rreze të gjatë. Kështu që lexoni më tej për të ditur të zgjidhni më të mirën për veten tuaj!

Router me valë me rreze të gjatë

Nëse jetoni në një shtëpi më të madhe, do t'ju duhet një mbulim i pajisjes me valë që arrin më larg dhe shtrihet në disa kate. Një ruter me valë me rreze të gjatë ju ndihmon ta arrini këtë.

Ruterët Wi-Fi me rreze të gjatë ju japin lirinë për të bërë thirrje zmadhimi ose për të transmetuar kanalin tuaj të preferuar nga kudo në shtëpinë tuaj. Për shembull, pajisja mund të instalohet në katin e parë, dheudhëzues i shpejtë i instalimit, ruter me dy breza, kabllo ethernet dhe përshtatës rryme.

Ruteri është projektuar me katër antena të gjithëdrejtimit që formojnë rreze.

Për më tepër, ai është i pajisur me teknologjinë MU MIMO që ofron optimale shpejtësia e internetit me mbulim të qetë në një shtëpi prej 2000 metrash katrorë.

Është e pajisur me një brez të dyfishtë që mbështet 5.0 GHz dhe 2.4 GHz.

Së fundi, vjen me aplikacionin Tenda që lejon ju mund të menaxhoni rrjetin tuaj të shtëpisë kudo, në çdo kohë.

Pros

 • I pajisur me teknologjinë MU-MIMO
 • AC5 ofron një lidhje të qëndrueshme interneti
 • Vjen me një aplikacion celular
 • Katër antena japin fuqi gjashtë dBi

Kundër

 • Nuk përfshin Wi-Fi 6 më të fundit

Amazon Eero Pro 6 Tri-band Mesh System

Amazon eero Pro 6 tri-band rrjetë Wi-Fi 6 router me të integruar...
  Bli në Amazon

  Drejtimi i shumë pajisjeve në një ruter të vetëm ndonjëherë mund të jetë një dhimbje në qafë, por jo më me Amazon Eero Pro.

  Ky ruter me rrjetë pa tel është një zgjedhje e shkëlqyer për shtëpinë tuaj inteligjente. Me instalimin e lehtë, pajtueshmërinë me Wifi 6 dhe funksionalitetin me tri breza, mund ta keni atë të funksionojë brenda një kohe të shkurtër me shpejtësi të lartë interneti.

  Me funksionalitetin me tri breza, mund të rregulloni dhe t'i jepni përparësi pajisjeve me gjerësi të ulët brezi si p.sh. Kanal 2,4 GHz ose pajisje me gjerësi bande dhe më të rëndësishme në kanalin 5 Ghz.

  Për më tepër, ju lejon të lidhenime Alexa për një përvojë autentike në shtëpi inteligjente.

  Nëse po kërkoni një ruter kompakt që mbulon më pak hapësirë ​​dhe shton përvojën tuaj të shtëpisë inteligjente, atëherë Eero pro është mënyra për të bërë.

  Pro

  • Dizajn kompakt dhe inteligjent
  • Përputhshëm me Amazon Alexa
  • Instalim miqësor për përdoruesit

  Kundër

  • Nuk përfshin Wifi 6 të avancuar
  • Vetëm dy porte Ethernet

  Linksys EA9500 Wi-Fi Tri-Band

  ShitjeLinksys WiFi 5 Router , Tri-Band, 3000 Sq. ft Coverage, 25+...
   Blini në Amazon

   Nëse keni një familje të madhe me shumë përdorues të lidhur në një ruter të vetëm, Linksys EA9500 është bastja juaj më e mirë. Ky ruter me valë ofron mbulim të shkëlqyer në internet me shpejtësi të madhe. Përveç kësaj, ky ruter pa tel me rreze të gjatë mund të ofrojë mbulim deri në 2000 metra katrorë.

   Për më tepër, ai ka një veçori futuristike roaming pa probleme dhe disa opsione menaxhimi.

   Teknologjia MU-MIMO ju lejon të lidhni pajisje të shumta pa u shqetësuar nga ngadalësimi i internetit. Për më tepër, fuqia e sinjalit është gjithashtu e fuqishme, falë tetë antenave të saj cilësore.

   Ajo që është unike e Linksys EA9500 është se është e pajisur me një veçori Roaming pa ndërprerje që ju lejon të kaloni midis rrjeteve standarde dhe të zgjeruara pa u shkëputur .

   E vetmja pengesë është dizajni i tij i rëndë që mund të jetë i vështirë për t'u instaluar në hapësira më të vogla. Megjithatë, nëse jukeni hapësirë ​​të mjaftueshme për ruterin tuaj, mund ta montoni lehtësisht.

   Dizajni i madh, megjithatë, vjen me përfitime shtesë. Për shembull, ai përfshin dy porte USB dhe porte Ethernet me tetë gigabit.

   Pro

   • Diapazoni i shkëlqyeshëm
   • Tetë porte Ethernet gigabit
   • E pajisur me funksionalitet të pandërprerë të roaming-it

   Të këqijat

   • Dizajn i madh
   • Nuk përfshin teknologjinë më të fundit wifi gjashtë

   ASUS AC3100 Wifi Gaming Router

   ShitetASUS AC3100 WiFi Gaming Router (RT-AC88U) - Dual Band...
    Blini në Amazon

    ASUS AC3100 vjen me teknologjinë 1024 Qam që është 80 % më shpejt në gjerësinë e brezit 5 GHz (2100 Mbps) dhe 66% më shpejt në 2,4 GHz (1000 Mbps), që do të thotë se mund të shijoni lojëra pa vonesa.

    Me tetë porte LAN, ofron lidhje të gjerë deri në tetë pajisje të pajtueshme me ethernet.

    Më tej, teknologjia e saj inovative e lidhjes përcakton brezin më të mirë të disponueshëm për ju dhe lidhet automatikisht me të, gjë që është një tjetër plus.

    Gjithashtu, ai mundësohet nga Trend Micro që siguron që përdorimi juaj i internetit të jetë i sigurt dhe i sigurt. Për shembull, ai bllokon përmbajtjen me qëllim të keq dhe zbulon cenueshmërinë. Ai përfshin gjithashtu veçori të kontrollit prindëror që ju lejojnë të personalizoni përdorimin e internetit për fëmijët.

    Për më tepër, procesori i tij i fuqishëm me dy bërthama 1,4 GHz ju lejon të transferoni skedarë shpejt dhe shpejt.

    Pros

    • Veçoritë e kontrollit prindëror
    • 8portet LAN gigabit
    • Ofron mbulim deri në 5000 metra katror

    Kundër

    • Nuk përfshin teknologji të avancuar wifi gjashtë

    Sistemi Wi-Fi Google Mesh AC2200

    ShitjeGoogle Nest Wifi - Sistemi Wi-Fi në shtëpi - Zgjerues Wi-Fi - Mesh...
     Bli në Amazon

     Thuaj lamtumirë te të njëjtët ruterë wifi me pamje të vjetër me Google Mesh Wifi AC2200. Dizajni elegant, i zgjuar dhe kompakt i Google Mesh plotëson në mënyrë të përkryer shtëpinë tuaj inteligjente. Por mos lejoni që dizajni kompakt t'ju mashtrojë; produkti vjen me dy njësi router dhe ofron një mbulim deri në 4400 metra katrorë.

     Ju po pyesni se si funksionojnë dy pajisjet ruter? Ju lidhni një ruter me modemin e ISP-së tuaj për të krijuar një lidhje interneti dhe pajisja tjetër shtrin sinjalet me valë në të gjithë shtëpinë tuaj.

     Ruteri Google Mesh ju lejon të lidhni deri në 200 pajisje pa asnjë rënie në sinjal.

     Mund të transmetoni video 4k, të luani lojëra në internet dhe të bisedoni me video me një shpejtësi të madhe të shpejtë. Gjithashtu, mund të ecni nga kati në dysheme ose dhoma në dhomë pa përjetuar ndonjë vonesë sinjali.

     Vjen me një aplikacion inteligjent që ju lejon të menaxhoni rrjetin tuaj wifi me një prekje dhe përfshin veçori të kontrollit prindëror.

     Pro

     • Dizajn kompakt dhe elegant
     • Mbulim i shkëlqyeshëm
     • Përfshin aplikacionin inteligjent

     Të këqijat

     • Pak i shtrenjtë

     Udhëzues për blerjen e ruterëve me rreze të gjatë

     Zgjedhja nga një e madheLista e ruterëve më të mirë me valë me rreze të gjatë nuk është një detyrë e lehtë. Gama e veçorive, shkathtësia dhe kompleksiteti i zhargonit të rrjetit ndonjëherë mund të jenë tepër dërrmuese. Megjithatë, me udhëzuesin tonë për blerjen e ruterit me valë, ai nuk ka pse të shqetësojë më.

     Këtu janë veçoritë kryesore që duhet të shikoni kur blini një ruter Wi-Fi për shtëpinë tuaj.

     0> Numri i gjerësisë së brezit

     Në atë ditë, ruterat ishin të pajisur me një brez të vetëm të vetëm një frekuence: 2.4 GHz.

     Megjithatë, me zgjerimin e teknologjisë, Ruterat e shtëpisë filluan të ndajnë sinjale Wi-Fi me telefona me valë, mikrovalë, frigoriferë, pajisje Bluetooth dhe më shumë.

     Sot, shumica e ruterave përfshijnë brez të dyfishtë (2,4 GHz dhe 5 GHz), duke lejuar më shumë trafik pa vonesë sinjali. Gjithashtu, disa ruterë modernë kanë breza të trefishtë, të cilët përdorin 2,4 GHz dhe dy lidhje 5 GHz.

     Por, përsëri, me veçori më të avancuara, do t'ju duhet gjithashtu të paguani më shumë. Kështu që sigurohuni që të zgjidhni më shumë ruterë me brez vetëm nëse keni një shtëpi të madhe me më shumë përdorues që përdorin të dhëna të rënda. Përndryshe, një ruter me bandë të dyfishtë do të kompensojë shpejtësinë e mirë të internetit dhe lidhjen e shpejtë.

     Portet

     Numri i ndryshëm i porteve ju lejon të lidhni më shumë pajisje me tela me ruteri wifi.

     Megjithatë, shumica e pajisjeve moderne sot lidhen me valë, kështu që mund të mos keni nevojë për porte shtesë. Megjithatë, nëse keni një rrjet të fuqishëm dhe të gjerë, mund të shkoni për njëruteri me më shumë porte (për të shmangur mbipopullimin)

     Antena

     “Më shumë antena, sinjale më të mira” mund të tingëllojë e vjetër, por është e vërtetë.

     Ndoshta kjo është arsyeja që ruterat më të fuqishëm duken si merimangat gjigante me antena në çdo skaj.

     Por sot, disa rutera përdorin antena gjithëdrejtuese që dërgojnë sinjale në të gjitha drejtimet dhe më parë arrijnë pajisjet në zona të vdekura.

     Diapazoni i mbulimit

     Një ruter standard zakonisht mbulon deri në 100 këmbë rreze. Megjithatë, nëse keni një shtëpi/zyre më të madhe me më shumë kate, mund të zgjidhni një ruter me 3000 këmbë katrore ose më shumë diapazon.

     Kjo do t'ju lejojë të lidhni pajisje të shumta pa shpejtësi të ngadalësuar interneti.

     Shpejtësia

     Shpejtësia varet kryesisht nga ajo që merrni nga ofruesi juaj i shërbimit të internetit dhe nga ajo që mbështet modemi juaj. Shumica e ruterave janë të pajisur me 802.11 AC që trajton mjaft mirë planet e disponueshme të internetit.

     Megjithatë, teknologjia e avancuar wifi gjashtë është e shpejtë dhe e përshtatshme për disa pajisje me valë në shtëpi sot. Ai ju lejon të lidhni dhjetëra pajisje dhe ofron shpejtësi të mirë interneti.

     Fjalët e fundit

     Duke pasur parasysh rrethanat aktuale, më shumë njerëz po përdorin internetin për qëllime pune ose argëtimi. Si i tillë, shqetësimi për internetin e shpejtë dhe mbulimin me rreze të gjatë është mjaft standard.

     Një ruter pa tel me rreze të gjatë ofron internet me shpejtësi të lartë dhembulim i gjerë për të gjitha pajisjet e lidhura në shtëpinë tuaj.

     Shpresojmë, lista jonë e ruterave më të mirë Wi-Fi do t'ju ndihmojë të zgjidhni një për shtëpinë tuaj.

     Rreth komenteve tona:- Rottenwifi.com është një ekip avokatësh të konsumatorëve të angazhuar për t'ju sjellë komente të sakta dhe jo të njëanshme për të gjitha produktet e teknologjisë. Ne gjithashtu analizojmë njohuritë e kënaqësisë së klientit nga blerësit e verifikuar. Nëse klikoni në ndonjë lidhje në blog.rottenwifi.com & vendosim ta blejmë, mund të fitojmë një komision të vogël.

     ju mund të përdorni internetin në mënyrë të aksesueshme nga kati i tretë.

     Kjo ju shton komoditetin dhe nuk keni nevojë të rrini më në ruterin tuaj wifi për të funksionuar në mënyrë optimale.

     Çfarë ka më shumë , mund të lidhni pajisje të shumta me një ruter të vetëm wifi me rreze të gjatë pa pasur vonesë sinjali. Kështu, për shembull, fëmijët tuaj mund të luajnë Fortnite lart dhe videoja juaj në Youtube dhe Netflix nuk do të bllokohen.

     Prandaj, nëse keni shumë pajisje të lidhura me një ruter sinjali dhe keni vështirësi me shpejtësinë e ngadaltë të internetit, ju keni nevojë për një ruter me rreze të gjatë për të shmangur këtë problem shqetësues.

     Ruterët më të mirë me rreze të gjatë

     Megjithatë, kur blini ruterin më të mirë pa tel me rreze të gjatë, mbulimi i shpejtësisë nuk është e vetmja gjë që duhet marrë parasysh ; shumë faktorë të tjerë kanë rëndësi.

     A është i lehtë për t'u instaluar ruteri? A përfshin karakteristika të personalizueshme? Po në lidhje me performancën e tij të përgjithshme dhe gamën e çmimeve?

     Duke marrë parasysh të gjithë faktorët, ne kemi përpiluar një listë të ruterëve më të mirë me valë për ju më poshtë.

     ASUS AX6000 Wi-Fi 6 Router

     ASUS AX6000 WiFi 6 Router Gaming (RT-AX89X) - Dual Band...
      Blini në Amazon

      Ruteri Wifi ASUS AX6000 është i pajisur me 802.11ax më të fundit, i përsosur për mbulim në të spikatur vende me disa kate.

      Ai jo vetëm që mbulon një sipërfaqe më të madhe për sa i përket sinjaleve, por gjithashtu siguron fuqinë optimale të sinjalit. Për më tepër, me 6000 Mbps, ofron Wifi ultra të shpejtëshpejtësia.

      Për më tepër, ai vjen me porte të dyfishta 10G që ju lejojnë të shijoni shpejtësinë e të dhënave dhjetë herë më të shpejtë për detyra që kërkojnë gjerësi bande. Për shembull, nëse doni të shkarkoni një film ose të luani lojëra në internet, shpejtësia e shpejtë e internetit ju mbulon.

      Gjithashtu, në anën e pasme do të gjeni tetë porte LAN Gigabit. Kjo do të thotë se mund të shtoni një çelës ose shpërndarës shtesë nëse keni shumë pajisje me tela.

      Për më tepër, ky ruter premium vjen me sigurinë e rrjetit AiProtection që bllokon kërcënimet e internetit për të gjitha pajisjet e lidhura.

      Përparësitë

      • Performancë e jashtëzakonshme
      • Pajisur me mbështetjen më të fundit të Wi-Fi 6
      • Tetë porte Ethernet

      Kundër

      Shiko gjithashtu: Zgjeruesi më i mirë WiFi për kamerën e ziles
      • Pak i kushtueshëm
      TP-Link - Archer AX11000 Tri-band Wi-Fi Router 6 - E zezë/E kuqe... Blini në Amazon

      Me tetë porte LAN Gigabit dhe tetë antena të rregullueshme, Tri-Band Wi-fi 6 është një nga ruterat më të mëdhenj me valë në treg.

      Dizajni i Archer AX11000 është mjaft mbresëlënës. Gjithashtu, ai ofron cilësime gjithëpërfshirëse të përdoruesit dhe është i mbushur me shumë komponentë të brendshëm cilësorë. Për shembull, ai vjen me një procesor me katër bërthama 1.8 GHz.

      Por, ç'të themi për mbulimin e tij në internet? Epo, ruteri ju jep mbulim prej 3500 metrash katrorë me një shpejtësi të madhe deri në 6 Gbps.

      Çfarë tjetër është e mirë? Ajo vjen me veçori të sigurisë wifi që mbrojnë të gjithëpajisjet e lidhura me të.

      Gjithashtu, mund të rregulloni gjithçka nga zona juaj e rehatisë duke lundruar përmes një aplikacioni në smartphone tuaj, që është një tjetër plus. Po, aplikacioni belbëzon herë pas here, por është ende mjaft i dobishëm.

      Pro

      • Tetë porte Ethernet
      • Veçoritë më të fundit të sigurisë
      • Wi-fi 6 të përputhshme

      Kundër

      • Nuk mbështet rrjete rrjetë
      • Aplikacioni i smartfonëve është paksa i ngadaltë

      Router ASUS ROG Rapture GT Wi-Fi 6

      ShitetASUS ROG Rapture WiFi 6 Router Gaming (GT-AX11000) -...
       Blini në Amazon

       Nëse jeni në lojëra , ja një për ju.

       ASUS ROG Rapture wifi u jep përparësi nevojave të lojtarëve duke ofruar përshpejtim të lojës në nivel të trefishtë. Ai përbëhet nga porta e lojrave 2.5 G për përvojën më të mirë të lojës. Kjo do të thotë se nuk është vetëm për ju, por përdorues të shumtë në shtëpinë tuaj mund të luajnë lojëra në internet pa u shqetësuar për shpejtësinë e ngadaltë të internetit.

       Më tej, hardueri ASUS ROG Rapture GT është i pajisur me një CPU katër-bërthamë 1.8 GigaHertz për të përsosur performanca.

       Gjithashtu, me mbështetjen 802.11ax Wi-fi 6, ky ruter jep deri në 10 Gbps dhe rrezet nga 8 antena mund të mbulojnë shtëpi më të mëdha deri në 5000 metra katrorë.

       Ai gjithashtu përmban një palë porta USB 3.0. Si i tillë, ju mund të lidhni pajisje të jashtme ruajtëse për ndarjen e mediave dhe skedarëve.

       Në përgjithësi, ASUS ROG Rapture GT është një nga ruterët më të mirë të lojrave me optimizim të përsosurmjete si bashkimi VPN, përshpejtimi i lojës WTFast dhe QoS adaptive. Kjo ju lejon të luani lojërat më të njohura në internet me një server të shpejtë.

       Pro

       • Performancë e shpejtë
       • QoS me qendër lojën
       • Më e fundit Mbështetja e Wi-fi 6

       Kundërtimet

       • Pak i kushtueshëm
       • Madhësia e madhe

       Ruteri me valë NETGEAR Orbi

       Ajo që e bën NETGEAR Orbi të dallohet mes produkteve të tjera është se është lehtësisht i zgjerueshëm dhe nëse dëshironi më shumë mbulim, ka disa produkte Orbi për të zgjedhur.

       Për më tepër, ai vjen me një zonë mbresëlënëse mbulimi për Orbi dhe mund të mbulojë një shtëpi deri në 5000 metra katrorë.

       Po, është pak e kushtueshme, por ofron performancë të shkëlqyer midis sistemeve Mesh Wi-Fi. Për shembull, mund të ofrojë deri në 6 Gbps Wi-Fi 6 shpejtësi.

       Kjo do të thotë, pavarësisht sa larg jeni nga ruteri juaj, ju merrni një shpejtësi të madhe të shpejtë.

       Gjithashtu, është i përshtatshëm për përdoruesit dhe mjaft i thjeshtë për t'u instaluar. Pasi ta montoni në një vend në shtëpinë tuaj, mund ta përdorni me një aplikacion smartphone.

       Mund t'i personalizoni cilësimet përmes aplikacionit. Për shembull, mund të rregulloni kontrollet prindërore, cilësinë e shërbimit dhe oraret, të gjitha me komoditetin e telefonit inteligjent.

       Për më tepër, cilësimet e avancuara MU-MIMO dhe funksionaliteti me tri breza janë mjaft mbresëlënës. Mund të lidhni disa pajisje pa pësuar vonesë sinjali.

       Në përgjithësi, është një nga sistemet më të mira të rrjetit Wi-Fi që mund tëblej.

       Pro

       • Portë WAN 2,5 Gbps
       • Mbulim i shkëlqyer
       • Performancë e shpejtë

       Kundër

       • Nuk ka porte USB
       • I mungojnë disa veçori të avancuara
       • Pak i kushtueshëm
       ShitjeTP-Link Wifi 6 AX1500 Smart WiFi Router (Archer AX10) –...
        Blini në Amazon

        TP-link Wifi 6 nuk e rrit zonën e mbulimit dhe gamën e saj, por mund të mbulojë rreth 2500 metra katrorë.

        Megjithëse në treg ka shumë rutera të lirë, TP-Link ofron një vlerë të mirë me teknologjinë e avancuar Wifi 6 dhe një çmim të lirë.

        Ai gjithashtu jep një portë WAN 2,5 Gbps që lejon lidhjen me planet më të shpejta të brezit të gjerë dhe portat ethernet deri në tetë gigabit në pjesën e pasme të tij.

        Gjithashtu, ai vjen me paketën e sigurisë HomeCare që ka veçori të avancuara QoS, kontrolle prindërore , dhe anti-malware. Për shembull, mund të futni sajte individuale, të bllokoni faqet e internetit sipas kategorive të moshave ose të vendosni kufij kohorë për të hyrë në internet.

        Veçoritë QoS ju lejojnë gjithashtu të vendosni ose kufizoni sasinë e trafikut sipas llojit të përmbajtjes që aksesohet (si transmetimi i shfaqjeve ose lojërat në internet)

        Pro

        • Vjen me një portë USB-C
        • Kontroll falas prindëror dhe sigurie
        • E përballueshme çmimi
        • Ruter Wi-fi 6
        • Tetë porte LAN gigabit

        Kundër

        • Rregullimi i antenës është i kufizuar
        • Dizajn i gjerë

        Netgear NighthawkRouter 12-Stream AX12 Long Range

        ShitetNETGEAR Nighthawk WiFi 6 Router (RAX200) 12-Stream Gigabit...
         Blini në Amazon

         NETGEAR Nighthawk jep pamjen e ruterave me valë futuristike me dizajnin e tij elegant dhe unik.

         Është quajtur Nighthawk për shkak të krahëve të tij si skifter që mbulojnë performancën e tij të lartë me antena që formojnë rreze.

         Pavarësisht nëse doni të transmetoni shfaqjen tuaj të preferuar, video telefononi ose luani lojëra në internet, gjerësia e pabesueshme e brezit të Nighthawk ju ka mbuluar.

         Ai ofron deri në 6Gpbs shpejtësi AX6000 Wifi 6 dhe deri në 4,8 Gbps në brezin 5GHz.

         Gjithashtu, është i bukur lehtë për tu vendosur dhe menaxhuar. Mund ta lidhni atë me modemin kabllor ekzistues dhe ta personalizoni brenda pak minutash me ndihmën e aplikacionit Nighthawk.

         Shiko gjithashtu: Gjithçka rreth zgjidhjes portative Wifi ATT

         Për më tepër, ai mundësohet nga Bitdefender, siguria kibernetike lider në botë që mbron pajisjet e shtëpisë tuaj nga malware, vjedhja e të dhënave, dhe viruset. Sidoqoftë, një dobësi është se vjen vetëm me një provë falas 30-ditore. Pas kësaj, do t'ju duhet të merrni një abonim me pagesë për të.

         Ruteri është gjithashtu i pajisur me kontrolle inteligjente prindërore që ju lejojnë të filtroni ose bllokoni faqet e internetit, të vendosni kufij kohorë dhe të planifikoni hyrjen në internet. Ky funksion është i dobishëm nëse fëmijët tuaj janë ngjitur në laptopët e tyre shumicën e kohës.

         Pro

         • Wifi i avancuar 6
         • Dizajn futuristik
         • Lehtë për t'u instaluar
         • Kanale me bandë të dyfishtë

         Të këqijat

         • Wi-fikonfigurim i mbrojtur
         • Pak i kushtueshëm

         Zgjatësi pa tel TP-Link N300 është i përsosur për shtëpitë e vogla dhe të mesme pasi ofron një lidhje e qëndrueshme me tre antenat e tij me fitim të lartë.

         Ruteri ofron shpejtësi deri në 300Mpbs që ju lejon të bisedoni me video, të transmetoni shfaqje në internet dhe të shkarkoni skedarë pa probleme.

         Gjithashtu, konfigurimi është mjaft e shpejtë dhe e lehtë. Ruteri ofron veçori të kontrollit prindëror që ju ndihmojnë të përdorni përdorimin e internetit të fëmijëve tuaj dhe të bllokoni faqet e internetit.

         Nëse jeni të gatshëm të shihni se sa gjerësi brezi i është caktuar çdo pajisjeje të lidhur në shtëpinë tuaj, mund ta administroni atë nëpërmjet IP -kontroll i bazuar në gjerësinë e brezit.

         Pajisja është e koduar WPA2, gjë që parandalon aksesin e rrjetit tuaj nga palë të paautorizuara.

         Në përgjithësi, ruteri TP-Link ofron mbulim të mirë me shpejtësi të shpejtë dhe disa specifikime të tjera të vlefshme.

         Pros

         • Mund të heqë zonat e vdekura të Wi-Fi
         • Veçoritë e kontrollit prindëror
         • WPA2 e koduar për qëllime sigurie
         • Vjen me një garanci 3-vjeçare

         Të këqijat

         • Nuk përfshin Wi-fi të avancuar 6
         • Çmim i rangut të mesëm
         ShitetTP-Link AC1200 Gigabit WiFi Router (Archer A6) - 5GHz Dual...
          Bli në Amazon

          Të pëlqen të transmetosh filma në një ekran 4k? Epo, TP-Link AC1200 vjen me një ruter me bandë të dyfishtë që ofron deri në 1200 Mbpsinternet me shpejtësi të lartë (900 Mbps për 5 GHz dhe 300 MBps për 2,4 GHz), ideale për transmetim 4k.

          Nëse keni disa njerëz të lidhur në të njëjtin rrjet wifi në shtëpinë tuaj, ka shumë mundësi që të mund të kanë përjetuar vonesë të sinjalit më parë.

          TP-Link, megjithatë, është i pajisur me teknologjinë MU-MIMO që lejon internet me shpejtësi të lartë për shumë pajisje të lidhura.

          Për më tepër, ai vjen me funksione Wi-Fi dhe kontrolli prindëror. Pra, nëse dëshironi të monitoroni përdorimin e internetit të fëmijëve tuaj, të kufizoni faqet e internetit ose të vendosni një kufi kohor, mund ta bëni këtë në mënyrë të aksesueshme.

          Pajisja vjen me një aplikacion lidhës TP-link që ju lejon të kontrolloni dhe menaxhoni rrjet nga komoditeti i telefonit tuaj inteligjent.

          Pro

          • Transmetim pa probleme me internet me shpejtësi të lartë 1200 Mbps
          • Veçoritë e kontrollit prindëror
          • Funksionon me një aplikacion celular

          Të këqijat

          • Nuk përfshin Wifi 6 të avancuar

          Router me dy breza Tenda AC1200

          Router WiFi me dy breza Tenda AC1200, WiFi me shpejtësi të lartë...
           Blini në Amazon

           Tenda AC1200 teknologjia wifi me shpejtësi të lartë 1200 MPbs ju lejon një lidhje të shpejtë për të gjitha pajisjet tuaja me valë.

           Mund të lidhni deri në 20 pajisje pa u shqetësuar për problemet e lidhjes!

           Përveç telefonave inteligjentë dhe PC-ve, mund të lidhni gjithashtu Google Assistant, Alexa dhe pajisje të tjera transmetimi të gjitha menjëherë.

           Paketa vjen me një
           Philip Lawrence
           Philip Lawrence
           Philip Lawrence është një entuziast i teknologjisë dhe ekspert në fushën e lidhjes në internet dhe teknologjisë wifi. Me mbi një dekadë përvojë në industri, ai ka ndihmuar shumë individë dhe biznese me çështjet e tyre të internetit dhe WiFi. Si autor dhe bloger i Këshillave për Internet dhe Wifi, ai ndan njohuritë dhe ekspertizën e tij në një mënyrë të thjeshtë dhe të lehtë për t'u kuptuar nga e cila mund të përfitojë të gjithë. Philip është një avokat i pasionuar për përmirësimin e lidhjes dhe për ta bërë internetin të aksesueshëm për të gjithë. Kur ai nuk është duke shkruar ose zgjidhur problemet që lidhen me teknologjinë, ai pëlqen ecjen, kampingun dhe eksplorimin e jashtëzakonshëm.