Si të lidheni me Greyhound WiFi

Si të lidheni me Greyhound WiFi
Philip Lawrence

Nëse keni pasur një shans të udhëtoni përmes Greyhound, me siguri keni parë shërbimin e tyre Wi-Fi, mes përfitimeve të tjera të dukshme. Por nëse jeni i ri në autobusët Greyhound, atëherë po, Wi-Fi i tyre falas është një nga gjërat më të mira që mund të prisni në udhëtimet tuaja të gjata.

Rreth të gjithë autobusët Greyhound kanë lidhje WiFi falas. Kështu që ju mund të shijoni një lidhje pa probleme brenda autobusëve dhe të qëndroni të lidhur ose të dërgoni email dhe të shikoni video në stacionet e autobusëve.

Pjesa më e mirë: Wi-Fi është falas!

Pra, mundeni Qëndroni gjithmonë të lidhur në Greyhound nëse keni laptop, telefon, iPad ose pajisje të tjera portative me Wi-Fi.

Çfarë është Greyhound?

Shërbimi i autobusit Greyhound përmban sedilje premium – mendoni për ambientet e brendshme prej lëkure – me hapësirë ​​të mjaftueshme për këmbët për udhëtime të gjata, një banjë në bord, një ashensor për karriget me rrota, priza elektrike dhe lidhje Wi-Fi. Greyhound nuk njihet vetëm për shërbimin e tij cilësor, por qasja në internet në lëvizje i jep atij disa pikë të rëndësishme dhe e bën atë një zgjedhje kryesore për udhëtarët.

Njerëzit mund të qëndrojnë të lidhur me të dashurit e tyre, të sillen ose të jenë pjesë të takimeve dhe seminareve, madje edhe të shkarkoni këngë dhe lojëra për kohën e lirë.

Si të lidheni me Greyhound WiFi

Ndërsa Greyhound siguron shërbimin më të mirë në të gjitha stacionet dhe autobusët e tij, Wi-Fi përvoja varet nga disa faktorë. Për shembull, varet shumë nga ajo që dëshironi lidhjenpër.

Shpejtësia, kufiri i të dhënave dhe disa pasagjerë mund të ndikojnë në efektivitetin e lidhjes; megjithatë, është ende relativisht i qëndrueshëm për kontrollin e përgjithshëm të email-eve dhe për të punuar në aplikacione të zakonshme.

Por për fillestarët, do t'ju duhet të lidheni nëse jeni në autobus ose prisni në ndalesë. Ja se si mund ta krijoni lidhjen:

 1. Së pari, duhet të shkoni te cilësimet e Wi-Fi dhe të kontrolloni për rrjete të disponueshme në afërsi.
 2. Zgjidhni WiFi me autobus në pajisjen tuaj.
 3. Pasi të vendoset lidhja, duhet të hapni shfletuesin tuaj. Mund të jetë Google chrome, firefox ose cilido shfletues që përdorni ose preferoni shpesh.
 4. Shkruani këtë adresë uebsajti: Tvgreyhound.com në shiritin e kërkimit të shfletuesit tuaj.
 5. The faqja e internetit do t'ju ngarkojë dhe do t'ju lidhë me zyrën zyrtare WiFi të autobusit Greyhound.
 6. Kënaquni me sistemin argëtues!

Greyhound WiFi – Veçoritë

Zakonisht, autobusët kanë një router WiFi; megjithatë, disa nga autobusët modernë kanë një modem këto ditë me një kartë SIM. Megjithatë, pavarësisht se ku po shkoni, një gjë është e sigurt me biletën tuaj të konfirmuar: do të merrni Wi-Fi falas.

Shiko gjithashtu: WiFi më i mirë me rrjetë për shtëpinë - Udhëzuesi i rishikimeve

Ju merrni deri në 100 Mbs internet që përfshin shkarkime, transmetim dhe përdorim të aplikacioneve, etj. Mund të ketë disa reklama dhe probleme me shpejtësinë e internetit për shkak të trafikut. Megjithatë, nuk do të tarifohesh asnjë cent për shërbimin falas.

Pra, nëse do të bënim një ndarje të100 Mbbs që merrni falas, mund t'i përdorni të dhënat për sa vijon:

 • Sfletoni në mënyrë aktive në internet për 3-4 orë rresht
 • Shkarkoni aplikacionet, këngët tuaja të preferuara, etj.
 • Mund të postoni foto në llogarinë tuaj të mediave sociale
 • Mund të dërgoni dhe merrni email (deri në 35 email në këtë kufi të të dhënave) falas nëse jeni në biznes.

Paketat WiFi Greyhound – Paketat me pagesë

Përveç Wi-Fi falas, Greyhound ofron gjithashtu paketa specifike me pagesë për përdoruesit e tij. Pra, nëse keni nevojë për më shumë se 100 Mbs, mund t'i blini këto paketa dhe të shijoni akses të pandërprerë në internet gjatë rrugës tuaj.

Greyhound ka kategorizuar paketat e të dhënave me pagesë bazuar në përdorimin e tyre. Kjo e bën më të përshtatshëm për ata që udhëtojnë për biznes që të marrin planin e paketave që i përshtatet nevojave të tyre.

Ka dy paketa premium në detajet më të fundit. Le të hedhim një vështrim:

Paketa Platinum

E para është paketa e internetit platinum që ofron 300 Mbb të dhëna të vlefshme për përdorim deri në 1 ditë nga data e blerjes. Ky ka një shpejtësi prej 1.5 Mbps.

Me 300 Mbb të dhëna në mëngë, mund të shfletoni lehtësisht në internet deri në 8 orë, të postoni rreth dhjetë fotografi në Instagram dhe të shkarkoni lehtësisht lojëra ose këngë të zgjedhje.

Nëse ju nevojitet lidhja vetëm për email, atëherë mund të dërgoni dhe merrni deri në 80 email me bashkëngjitje. Pra, nëse keni nevojë dhe dëshironi të përdorni më shumë të dhënanë të vërtetë, është një situatë fitimprurëse.

Paketa e Internetit Gold

Paketa Gold ju jep 150 Mbs të dhëna me të njëjtën shpejtësi si më sipër, d.m.th., 1,5 Mbps. Kostoja e paketës është mjaftueshëm nominale për t'u blerë për një ditë mbështetjeje pa probleme në internet.

Mund të shijoni gjysmën e përfitimeve të paketës Platinum, si p.sh. në vend të 8, ju merrni 4 orë për shfletim në internet, 40 email , etj. Megjithatë, përsëri gjithçka varet nga përdorimi dhe kërkesat tuaja.

Pajisjet mbështetëse

Përpara se të emocionoheni, duhet të kontrolloni një gjë të rëndësishme. Ju duhet të shikoni nëse pajisja juaj është e përputhshme dhe mbështet internetin e autobusit Greyhound.

Mac

Në pajisjet Mac, duhet të keni njërën nga këto:

 • Safari – 2 versionet e fundit
 • Mozilla Firefox – 2 versionet e fundit
 • Google Chrome – 2 versionet e fundit

Microsoft

Shfletuesit e mbështetur përfshijnë:

 • Firefox – 2 versionet e fundit
 • Chrome – 2 versionet e fundit

Mos harroni se nuk mund të shikoni në youtube ose të transmetoni video dhe filma. Megjithatë, mund të shikoni vetëm disa klipe ose video në shfletuesit Firefox ose Chrome.

iOS

Ju duhet:

 • Safari – përsëri, 2 versionet e fundit mbështeten
 • Android 4.4: Chrome – 2 versionet e fundit

Zgjidhja e problemeve

Tani në rast se ende nuk mund të lidheni me Wi-Fi, nuk ka nevojë të shani dhe shani shërbimin e internetit. Në vend të kësaj, prisni autobusintë ndalojë në një stacion dhe të njoftojë shoferin e autobusit për këtë çështje. Është zhgënjyese të mos marrësh atë që shpreson gjatë udhëtimit, por nuk mund të bësh asgjë pasi të jesh rrugës.

Një mënyrë më e mirë do të ishte të lidhesh para se të nisesh. Në këtë mënyrë, nëse ka ndonjë problem në konfigurimin e lidhjes në pajisjen tuaj, mund t'i kërkoni shoferit të autobusit për ndihmë paraprakisht.

Pyetjet e bëra më shpesh

Megjithatë, kam pyetje rreth shërbimit Greyhound dhe Wi-Fi i tyre? Shikoni këto pyetje të shpeshta që mund të ndihmojnë.

Shiko gjithashtu: Si të lidhni iPhone me printerin Canon Wi-Fi

A është i mirë WiFi në Greyhound?

Lidhja Wi-Fi mund të jetë më e ngadaltë se sa prisni; megjithatë, ju lejon të dërgoni email, të qëndroni të lidhur, të luani lojëra dhe të shkarkoni këngë. Megjithatë, ka vende në autobus ose stacione ku sinjalet janë të dobëta.

Gjithashtu, shumë varet nga numri i përdoruesve; nëse ka një ngarkesë të tërë në autobus, lidhja mund të mos jetë aq e shpejtë. Por me më pak banorë dhe përdorues, mund të shijoni shpejtësi më të mira shkarkimi.

A ka Greyhound TV?

Janë 30 filma që mund t'i shijoni në platformën Greyhound. Këto zgjidhen nga zhanre të ndryshme në mënyrë që të plotësohen nevojat dhe shijet unike të përdoruesve. Çdo muaj lista përditësohet dhe filmat e rinj i shtohen bibliotekës.

A është i qëndrueshëm WiFi në Greyhound?

WiFi është i mirë në rrugë dhe vende specifike. Megjithatë, mund të ketë fluks të ndërprerë në rrugë të tjera. Punon më shumësi sinjalet e telefonit celular. Aty ku ne nuk marrim sinjale të mjaftueshme, interneti juaj mund të jetë i ngadaltë ose mund të dalë jashtë në ato rrugë.

Përfundimi

Ndërsa Greyhound ka bërë një punë fantastike duke sjellë lidhje WiFi për pasagjerët e tij në lëvizje, ka ende shumë për të bërë. Së pari, rrugët specifike kanë nevojë për një lidhje më të qëndrueshme se aktualisht.

Plus, ndërsa shumica e autobusëve kanë WiFi në to, ka disa nga autobusët e tij modernë që nuk e kanë. Pra, kontrolloni me shërbimin përpara se të kërkoni rezervime në internet dhe të hipni në bord.
Philip Lawrence
Philip Lawrence
Philip Lawrence është një entuziast i teknologjisë dhe ekspert në fushën e lidhjes në internet dhe teknologjisë wifi. Me mbi një dekadë përvojë në industri, ai ka ndihmuar shumë individë dhe biznese me çështjet e tyre të internetit dhe WiFi. Si autor dhe bloger i Këshillave për Internet dhe Wifi, ai ndan njohuritë dhe ekspertizën e tij në një mënyrë të thjeshtë dhe të lehtë për t'u kuptuar nga e cila mund të përfitojë të gjithë. Philip është një avokat i pasionuar për përmirësimin e lidhjes dhe për ta bërë internetin të aksesueshëm për të gjithë. Kur ai nuk është duke shkruar ose zgjidhur problemet që lidhen me teknologjinë, ai pëlqen ecjen, kampingun dhe eksplorimin e jashtëzakonshëm.