Si të përdorni WiFi Dunkin Donuts

Si të përdorni WiFi Dunkin Donuts
Philip Lawrence

Dunkin' Donuts është padyshim i njohur për produktet e pjekura dhe kafen e shijshme. Është gjithashtu ndër ekskluzivitetet më të mëdha në botë që u shërben më shumë se 3 milionë klientëve të rregullt në 45 vende.

Por a e dini se Dunkin' Donuts ofron gjithashtu WiFi?

Zinxhiri i ushqimit të shpejtë ka arritur me sukses gjeti një mënyrë për të tërhequr klientë të rinj dhe për të mbajtur të moshuarit duke ofruar internet me cilësi të lartë. Pra, nëse po ju mbarojnë të dhënat për një takim të rëndësishëm klientësh, mund të nxitoni në prizën tuaj më të afërt dhe të përdorni WiFi-në e tyre për të nënshkruar marrëveshjen.

Le të eksplorojmë se si mund të përdorni WiFi në Dunkin' tuaj lokal . Si bonus, ne kemi renditur edhe disa restorante të njohura që ofrojnë internet pa tel.

Si të përdorni Wi-Fi Dunkin' Donuts?

Qasja në WiFi në Dunkin' Donuts është mjaft e thjeshtë. Mund të lidheni me internetin pa tel dhe të shijoni muzikë në transmetim ndërsa pini çokollatë të nxehtë në vetëm disa hapa.

Ndiq këto udhëzime:

  1. Hap një shfletues uebi të preferuar në smartphone ose laptop.
  2. Më pas, vizito një faqe interneti të rastësishme dhe fut URL-në përkatëse.
  3. Më pas, do të ridrejtoheni në faqen e uljes së Dunkin' Donuts.
  4. Duhet të futni kredencialet tuaja për t'u identifikuar në llogarinë tuaj të Dunkin' Donuts ose përfitimet DD.
  5. Një herë. ju jeni identifikuar me sukses, mund të përdorni lidhjen e internetit me valë të Dunkin' Brands.
  6. Ju mund ta përdorni këtë WiFi për të shfletuar në internet sipas dëshirës tuaj.

Ju mund tëpërdorni gjithashtu një metodë më të përshtatshme për të hyrë në WiFi në ekskluzivitetin lokal. Duhet të identifikoheni në llogarinë tuaj DD duke shkarkuar aplikacionin Dunkin' Donuts.

Nëse aplikacioni Dunkin' nuk ju lejon të lidheni me WiFi, mund të rinisni telefonin inteligjent për të rregulluar çdo problem me softuerin.

A ka Dunkin' Donuts Wi-Fi falas?

Të gjitha pikat e shitjes së Dunkin' Donuts u ofrojnë klientëve të tyre shërbime falas të internetit me valë.

Si rezultat, ju mund të përdorni Wi-Fi falas të Dunkin në laptop ose celular në mbi 8,400 kafene në të gjithë vendi. Megjithatë, priza e shërbimit të shpejtë ofron shërbime falas të internetit si nxitje. Prandaj, duhet të porosisni një pije ose produkt të pjekur për të pasur akses në Wi-Fi.

Ky përfitim i lejon Dunkin's t'ju inkurajojë të vizitoni shpesh dyqanet e tyre, të qëndroni më gjatë dhe të blini artikuj nga menytë e tyre.

2> A funksionon Dunkin' me një ofrues të miratuar nga WiFi?

Kafeneja punon në partneritet me OneWiFi. Kompania renditet ndër ofruesit më të mirë të shërbimeve të miratuara nga WiFi ndërkombëtarisht.

OneWiFi ofron rrjetet WiFi më të përballueshme dhe të pasura me veçori për zinxhirët e ushqimit të shpejtë në të gjithë globin. Për më tepër, ofruesi i miratuar nga WiFi është i përkushtuar për menaxhimin e pikave të nxehta publike Wi-Fi në të gjithë vendin. Kjo mund të shpjegojë pse WiFi i Dunkin është kaq i besueshëm dhe i shpejtë.

A është shërbimi WiFi në Dunkin' Fast?

Po. Wi-Fi Dunkin' Donuts është i shpejtë.

Restoranti i ushqimit të shpejtëpretendon se Dunkin' ofron WiFi më të shpejtë në mesin e të gjitha restoranteve të tjera me shërbim të shpejtë. Për më tepër, cilësia WiFi në Dunkin' Brands është e lavdërueshme.

Sipas një raporti nga analistë të PCMag, shpejtësitë e Wi-Fi në prizën e kafesë janë 1.7 Mbps shpejtësi interneti dhe shpejtësia e shkarkimit të internetit rreth 24.2 Mbps.

Por si mundet WiFi publik të jetë kaq i shpejtë ?

Ekspertët sugjerojnë se Wi-Fi i Dunkin Donuts mund të jetë i shpejtë për shkak të më pak njerëzve që aksesojnë internetin njëkohësisht. Përveç kësaj, duke qenë se rrjeti ka më pak trafik, mund të keni shpejtësi më të madhe interneti.

Dunkin' Donuts përshkruan qartë klientët e tyre me një kohë maksimale të ulur prej 20 minutash. Si rezultat, nuk mund të rrini në prizë për disa orë ose të përdorni shërbimin falas WiFi gjatë gjithë ditës.

Pavarësisht, ju mund të kaloni kohën tuaj në Dunkin' tuaj të preferuar për shfletim të shpejtë në internet, kontrollim të emaileve, blerje në internet dhe postime në rrjetet sociale teksa gllabëroni donutin tuaj kremoz dhe kafen.

A është i sigurt Wi-Fi falas i Dunkin?

Megjithëse shërbimet Wi-Fi në pikat e shitjes Dunkin' Donuts janë falas, ato nuk mund të jenë të sigurta.

Ashtu si të gjitha pikat e tjera publike të internetit me valë, Wi-Fi publik i markave Dunkin' nuk mund të mbrojë privatësinë tuaj dhe mund të çojë në rreziqe të sigurisë kibernetike.

Në Kushtet e tyre të Përdorimit, grupi Dunkin' Brands thekson se ekskluziviteti i restorantit nuk garanton siguri për aktivitetet në internet.

Shiko gjithashtu: Modaliteti i monitorimit Wifi - Udhëzuesi përfundimtar

Duhet të përdorni njëVPN e besueshme kur përdorni Dunkin' Donuts WiFi.

Cilat zinxhirë të tjerë restorantesh ofrojnë WiFi falas?

Shumë zinxhirë restorantesh si Baskin Robbins dhe Panera Bread ofrojnë Wi-Fi falas për të kënaqur klientët e tyre. Pra, ndërsa jeni larg nga një Dunkin' lokal, këtu janë disa pika të njohura që mund të vizitoni për të pasur qasje në WiFi falas:

Peet's Coffee

Peet's Coffee është gjithmonë në rrugën e duhur për të përmirësuar kafenë e saj lojë. Por oferta e tyre falas Wi-Fi tregon se sa të vendosur janë ata për të kënaqur klientët e tyre. Për fat të keq, megjithatë, shpejtësia e tyre Wi-Fi mund të jetë mjaft e ngadaltë. Kështu që ju nuk mund të transmetoni video ose të shkarkoni muzikën tuaj të preferuar.

Burger King

Sigurisht, Burger King nuk mund t'ju zhgënjejë kurrë me ushqimin e tyre të shpejtë. Në mënyrë të ngjashme, ata ofrojnë shërbime Wi-Fi falas për të inkurajuar vizita të shpeshta dhe ulje më të gjata.

Taco Bell

Taco Bell është një tjetër ekskluzivitet kryesor i restoranteve që ofron Wi-Fi falas. Shpejtësia e tyre e internetit është e jashtëzakonshme dhe mund të jetë e besueshme për shkarkim.

Tim Hortons

Dyqanet e kafesë dhe donutëve në rritje ofrojnë Wi-Fi falas për klientët e tyre. Megjithatë, shpejtësia e Wi-Fi mund të jetë mjaft zhgënjyese pasi ju mund ta përdorni rrjetin vetëm për përdorim bazë të internetit.

Starbucks

Kur bëhet fjalë për Wi-Fi publik, Starbucks me siguri kryeson listën . Kompania ofron një nga Wi-Fi më të mirë falas pasi Google Wi-Fi i tyre mund të ketë një shpejtësi mbresëlënëse shkarkimi prej rreth 50 Mbpsqë është më se e mjaftueshme për të transmetuar video HD Netflix.

Panera Bread

Shpejtësia e ngarkimit ose shpejtësia e internetit në Panera Bread janë të besueshme, me 1 Mbps poshtë. Megjithatë, mund ta humbisni lidhjen tuaj të internetit gjatë orëve të pikut pasi jeni ulur për 30 minuta në kafene.

Pyetjet e shpeshta

Si mund të përdorni Wi-Fi publik falas?

Mund të përdorni aplikacionin e uebit të gjetësit të Wi-Fi Avast për të aksesuar me lehtësi një pikë të qasjes WiFi falas. Mund të shkarkoni aplikacione të tilla Wi-Fi në iPhone ose Android falas.

Për të përdorur këtë aplikacion, duhet të hapni shtëpinë duke përdorur rrjetin tuaj WiFi të shtëpisë. Më pas shkarkoni çdo hartë zyre që tregon pikat e nxehta të Wi-Fi dhe ruterat me valë në të gjithë SHBA-në.

Me çfarë lidhet Dunkin' Donuts?

Dunkin Donuts është i lidhur me Inspire Brands. Është një kompani me shumë marka për restorante.

Si ta zhbllokoni llogarinë tuaj DD?

Nëse jeni bllokuar nga llogaria juaj, duhet të prisni rreth 15 minuta për ta rikuperuar atë. Nëse keni harruar fjalëkalimin tuaj, mund të përdorni aplikacionin tuaj Dunking Donut dhe të shtypni "Keni harruar fjalëkalimin?" për të rivendosur kredencialet tuaja.

A është i mirë Wi-Fi Dunkin' Donuts?

Zakonisht, Wi-Fi në Dunkin' lokal mund të ofrojë lidhje me shpejtësi të shpejtë. Megjithatë, cilësia e Wi-Fi falas mund të varet nga aktiviteti juaj në internet, koha e ditës dhe numri i njerëzve që përdorin rrjetin.

Shiko gjithashtu: Si të rregulloni që WiFi i laptopit Toshiba të mos funksionojë

Mendimet e fundit

Dunkin' Donuts është jashtëzakonisht një zinxhir kryesor i ushqimit të shpejtë me WiFi më të shpejtë falas.Shërbimi i tyre i internetit është lehtësisht i aksesueshëm me aplikacionin Dunking Donut.

Megjithëse Dunkin' Donuts WiFi nuk është alternativa më e mirë për përdorimin e internetit, mund t'ju ndihmojë të dërgoni një email të shpejtë ose të shfletoni internetin për kuponë dhe oferta zbritje . Për më tepër, do të ndihmonte nëse përdorni VPN si një masë parandaluese për të mbrojtur të dhënat tuaja në internet.
Philip Lawrence
Philip Lawrence
Philip Lawrence është një entuziast i teknologjisë dhe ekspert në fushën e lidhjes në internet dhe teknologjisë wifi. Me mbi një dekadë përvojë në industri, ai ka ndihmuar shumë individë dhe biznese me çështjet e tyre të internetit dhe WiFi. Si autor dhe bloger i Këshillave për Internet dhe Wifi, ai ndan njohuritë dhe ekspertizën e tij në një mënyrë të thjeshtë dhe të lehtë për t'u kuptuar nga e cila mund të përfitojë të gjithë. Philip është një avokat i pasionuar për përmirësimin e lidhjes dhe për ta bërë internetin të aksesueshëm për të gjithë. Kur ai nuk është duke shkruar ose zgjidhur problemet që lidhen me teknologjinë, ai pëlqen ecjen, kampingun dhe eksplorimin e jashtëzakonshëm.