Zgjeruesi më i mirë WiFi për Xfinity

Zgjeruesi më i mirë WiFi për Xfinity
Philip Lawrence

Që nga pandemia, ne të gjithë jemi detyruar të punojmë nga shtëpia. Kjo do të thotë se tani ka më shumë pajisje të lidhura me Wi-Fi tuaj. Duke qenë se tani ruteri juaj Wi-Fi po përdoret për punë në zyrë, lojëra, transmetim e shumë të tjera, mund të përballeni me probleme të ndryshme gjatë përdorimit të tij.

Një nga problemet më të rëndësishme është të kesh një Wi- të ngadaltë Sinjali fi i cili mund të jetë zhgënjyes pasi ne të gjithë kemi nevojë për shpejtësi të mirë interneti në çdo cep të vendeve tona.

A jeni dikush që përdor Comcast Xfinity dhe po përballeni me këtë problem? Më pas, marrja e një zgjeruesi të rrezes WiFi mund t'ju ndihmojë të rritni sinjalet tuaja Wi-Fi për të marrë një lidhje pa vonesa. Nëse po pyesni se si mund të marr zgjeruesin më të mirë Wi-Fi, lexoni këtë artikull.

Në këtë postim, ne do të diskutojmë gjithçka që duhet të dini përpara se të merrni zgjerues Wi-Fi. Përveç kësaj, ne do të flasim se cili është zgjeruesi më i mirë WiFi për internetin Xfinity.

Çfarë është një Zgjerues i Range Wi-Fi?

Para se të futemi në listën e disa prej zgjeruesve më të mirë Wi-Fi, së pari duhet të dimë se për çfarë shërben një zgjerues i rrezes WiFi. Ashtu si emri sugjeron që zgjeruesi Wi-Fi përdoret për të zgjeruar mbulimin tuaj Wi-Fi. Ai e bën këtë duke marrë sinjalet tuaja Wi-Fi nga ruteri juaj me valë dhe më pas duke e ritransmetuar në çdo cep për të siguruar që nuk ka zona të vdekura.

Zgjatësi Wi-Fi është një përforcues ideal i sinjalit me valë që do t'ju ofrojë një zgjidhje për shtrirjen e rrjetit tuaj Wi-Fi dheprej 1167 Mbps që mund të rritet lehtësisht deri në një gamë të madhe për t'u siguruar që të keni performancë të fuqishme gjatë gjithë kohës.

Me Rockspace, ju mund ta bëni të gjithë punën tuaj në mënyrë paqësore pa u shqetësuar për shpejtësitë e ngadalta të WiFi ose hakerat. Kjo për shkak se vjen me veçori premium sigurie që janë WPA dhe WPA2 PSK për të siguruar që informacioni juaj të jetë i sigurt nga çdo sulm malware.

Së fundi, konfigurimi për këtë zgjerues WiFi është i drejtpërdrejtë, duke e bërë atë një nga Wi-Fi më të mirë -Zgjeruesit Fi për Xfinity.

Pro

 • Dizajn elegant
 • I lehtë për t'u instaluar
 • Mbulim i mirë i zgjeruar

Kundërshtimet

 • Jo përputhshmëri universale
 • Pak depërtim i dobët në dysheme

Udhëzues i shpejtë i blerësit

Tani që kemi diskutuar disa nga Zgjeruesit më të mirë të Wi-Fi në treg, le të diskutojmë disa veçori që duhet të keni parasysh gjithmonë përpara se të blini një të tillë.

Mbulimi Wi-Fi

Kjo është një nga gjërat thelbësore veçori që duhet t'i merrni gjithmonë parasysh sepse, në fund të fundit, po merrni një zgjerues WiFi për të rritur mbulimin tuaj WiFi. Pra, gjëja e fundit që dëshironi është të shpenzoni një shumë të madhe vetëm për ta gjetur atë që nuk mbulon të gjithë pronën tuaj.

Prandaj, gjithmonë duhet të kërkoni se sa mbulim ofron çdo njësi e çdo zgjatuesi WiFi për të siguruar që shtëpia juaj të ketë nuk ka zona të vdekura pasi ta instaloni.

Nëse jetoni në një shtëpi me mure betoni, ju këshillojmë të merrni zgjatues rrjetë pasi atomund të depërtojë pa mundim nëpër to duke siguruar një lidhje të qëndrueshme.

Portet Ethernet

Shumë përdorues preferojnë t'i lidhin pajisjet e tyre nëpërmjet portave Ethernet. Ndërsa këto pajisje mund të jenë pa tel, shumë përdorin lidhje me tela për të siguruar një lidhje të lartë interneti. Nëse jeni një nga ata njerëz që ose dëshironi të lidhni tastierën e tyre të lojërave ose printerët e tyre, do t'ju duhet të keni një zgjerues që vjen me porte ethernet. Meqenëse jo të gjithë zgjeruesit vijnë me këtë veçori, gjithmonë kërkoni që ai dhe hapësira e tij e ruajtjes të mos kenë asnjë pengesë ndërsa punoni ose transmetoni.

Buxheti

Porta eternet vjen në çmime të ndryshme me karakteristika të ndryshme. Prandaj, ju duhet të merrni një zgjatues që përputhet me kërkesën tuaj dhe buxhetin tuaj. Për më tepër, disa pajisje nuk zgjasin për një kohë të gjatë. Prandaj do të ndihmonte nëse do t'i konsideronit të gjithë këta faktorë parash përpara se të bëni blerjen përfundimtare.

Përfundim

Marrja e një zgjeruesi WiFi është një nevojë prej një ore me situatën aktuale të botës. Prandaj, ju merrni të gjithë ndihmën që ju nevojitet me këtë artikull për të gjetur zgjeruesin më të mirë WiFi për Xfinity tuaj në një kohë të shkurtër.

Rreth komenteve tona:- Rottenwifi.com është një ekip konsumatorësh avokatë të përkushtuar për t'ju sjellë komente të sakta dhe jo të njëanshme për të gjitha produktet e teknologjisë. Ne gjithashtu analizojmë njohuritë e kënaqësisë së klientit nga blerësit e verifikuar. Nëse klikoni në ndonjë lidhje në blog.rottenwifi.com &vendosim ta blejmë, mund të fitojmë një komision të vogël.

shtrirjen e sinjaleve tuaja. Pjesa më e mirë është se ata kanë një konfigurim të drejtpërdrejtë, pasi gjithçka që duhet të bëni është të zgjidhni një vend që ju pëlqen dhe ta futni në prizë. Më pas. Gjithçka që duhet të bëni është të shtypni butonin WPS për ta sinkronizuar me ruterin tuaj kryesor ekzistues.

Përveç kësaj, merrni një Comcast Xfinity sepse është ideal për t'u përdorur për internetin me modem kabllor.

Më e mira Zgjeruesit WiFi për Xfinity Internet

Përgatituni për zgjeruesit më të mirë të Wi-Fi, disa prej të cilëve mund të bëhen pjesë e shtëpisë ose zyrës suaj.

TP-Link AC750 WiFi Extender (RE230), Mbulon deri në 1200 metra katrorë...
  Blini në Amazon

  Ne nuk mund të flasim për zgjeruesit më të mirë Wi-Fi pa TP- Lidhni zgjeruesin Wi-Fi AC750. Ky zgjerues Wi-Fi është i domosdoshëm për shkak të veçorive të tij të shumta. Për shembull, TP-Link AC750 mbështet të gjitha pajisjet me Wi-Fi së bashku me një pikë aksesi dhe një ruter me valë.

  Nëse dëshironi të përdorni një rrjet WiFi më të qëndrueshëm dhe të shpejtë, mund ta lidhni pa mundim Apple tuaj ose pajisje android në portën e shpejtë ethernet të përfshirë në të gjithë paketën Tp-link. Përveç kësaj, porta e tij Ethernet mund ta kthejë shpejt lidhjen tuaj me tela në një pikë aksesi me valë. Jo vetëm kjo, por mund të funksionojë edhe si një përshtatës me valë për të lidhur pajisjet me tela aty pranë, si p.sh. konsolat e lojërave, luajtësit Blu-ray ose televizor inteligjent.

  Ky zgjerues Wi-Fi për Xfinity është projektuar për të shpejtuar ofrojnënjë përforcues i qëndrueshëm WiFi dhe përmirëson mbulimin e rrezes Wi-Fi. Përveç kësaj, ai vjen me besueshmëri të përmirësuar të sinjalit që përmirëson rrjetin e përgjithshëm me valë.

  Zgjeruesi Wi-Fi Tp-Link shton mbulimin e rrezes WiFi deri në 1200 metra katrorë dhe mund të lidhë deri në njëzet pajisje të ndryshme duke vërtetuar shpejtësinë maksimale në të njëjtën kohë. Ky zgjerues Wi-Fi me dy bandë siguron një shpejtësi të qëndrueshme dhe të fuqishme prej 300 Mbps në një frekuencë prej 2,4 GHZ dhe 433 Mbps në 5 GHz. Përveç kësaj, veçoritë e tij me bandë të dyfishtë e bëjnë atë një zgjidhje ideale për zonat e vdekura të Wi-Fi.

  Një cilësi tjetër që e bën atë të preferuarin e çdo klienti, përveç përputhshmërisë së tij universale, është konfigurimi i drejtpërdrejtë i rrjetit. Gjithçka që duhet të bëni është të instaloni aplikacionin Tp-Link Tether dhe të ndiqni udhëzimet e udhëzuara për të lidhur zgjeruesin e rrezes Wi-Fi me ruterin Xfinity.

  Nëse nuk jeni të sigurt për vendndodhjen më të mirë për Xfinity WiFi zgjerimin e aksesit në internet, mund të përdorni një tregues sinjali inteligjent për ta bërë këtë.

  Pro

  • Tepër kompakte
  • Lehtë për t'u konfiguruar
  • Universal pajtueshmëri
  • Dual-band

  Con

  • Portet e ngadalta LAN

  NETGEAR EX2800 Wi-Fi Extender

  NETGEAR WiFi Range Extender EX2800 - Mbulimi deri në 1200...
   Blini në Amazon

   Zgjeruesit Wi-Fi Netgear vijnë me pajtueshmëri pothuajse tërësisht universale dhe mbështesin pothuajse të gjitha llojet e ruterave Wi-Fi. Si rezultat, kjo ështëZgjeruesi më i mirë Wi-Fi që ofron mbulim të qëndrueshëm dhe të pandërprerë në internet Wi-Fi për të gjitha pajisjet tuaja me valë. Për shembull, ky zgjerues i diapazonit Wi-Fi NETGEAR EX2800 është i pajtueshëm me të gjitha pajisjet me valë si laptopët, telefonat, tabletët, kamerat IP, altoparlantët, televizorin inteligjent dhe shumë pajisje të tjera.

   Dëshironi të zgjeroni Wi-Fi mbulim? Netgear EX2800 është një nga zgjatuesit më të gjithanshëm të Wi-Fi me dy bandë me dizajnin e tij inteligjent plug-in-the-mur. Zgjeron në mënyrë efektive mbulimin Wi-Fi të ruterit tuaj me valë me dizajnin e tij inteligjent "Plug into the wall". Për më tepër, ai gjithashtu ofron një zgjidhje të shkëlqyeshme për ta mbajtur këtë zgjerues të rrezes Wi-Fi jashtë syve.

   Ky zgjerues Wi-Fi për Xfinity ofron mbulim të shkëlqyeshëm që varion deri në 1200 metra katrorë. Përveç kësaj, ai mund të lidhë deri në njëzet pajisje të ndryshme në të njëjtën kohë. Megjithatë, nëse keni pajisje me tela, mund të përballeni me një problem pasi nuk vjen me një portë Ethernet.

   Ndërsa mospasja e një porti Ethernet gigabit është një pengesë, veçoritë e tjera premium e kompensojnë atë. Ky zgjerues i diapazonit ofron një shpejtësi të lartë prej 750 Mbps. Nëse siguria është shqetësimi juaj kryesor, mos u shqetësoni më pasi Netgear ofron protokolle sigurie me valë të WPA, WPA2 dhe WEP me mbulim të sinjalit WiFi.

   Vjen gjithashtu me një aplikacion të veçantë analizues Wi-Fi Netgear që i ndihmon klientët të zgjedhin vendndodhjen më të mirë për të vendosur pajisjen. Për më tepër, procesi i konfigurimit të kësajZgjeruesi Wi-Fi është i drejtpërdrejtë. Gjithçka që duhet të bëni është të shtypni butonin WPS për t'u lidhur me ruterin tuaj ekzistues.

   Pro

   • Tepër i lëvizshëm
   • Vjen me veçori sigurie
   • Konfigurim i lehtë
   • Çmim i përballueshëm
   • Mbulim i mirë Wi-Fi
   • Dual-band

   Con

   • Nuk ka porte Ethernet gigabit

   Tenda Nova MW3 Mesh Range Wi-Fi Extender

   ShitetTenda Nova Mesh WiFi System (MW3)-Deri në 3500 sq.ft. Gjithë...
    Blini në Amazon

    Nëse jeni duke kërkuar për një zgjerues Wi-Fi për rrjetin tuaj mesh që është i pajtueshëm me ruterin Xfinity dhe i përballueshëm, merrni parasysh blerjen e një Tenda Nova MW3 Mesh Wi-Fi zgjatues. Për shkak të përputhshmërisë së saj me pothuajse të gjithë ofruesit kryesorë të shërbimeve të internetit, Tenda Nova ofron një shpejtësi marramendëse të aksesit Wi-Fi përveç abonimit të Comcast Xfinity.

    Vjen me një modem kabllor ethernet, tre nyje rrjetë identike dhe tre përshtatës të energjisë duke e bërë atë zgjeruesin më të mirë Wi-Fi për sistemin tuaj me rrjetë WiFi. Për më tepër, për t'ju ofruar një nga përvojat më të mira të rrjetit rrjetë, ky zgjerues Wi-Fi vjen me një veçori të mbështetjes së Alexa dhe asistentit të Google. Kjo do të thotë që tani ju mund të kontrolloni zgjeruesin tuaj Wi-Fi me komanda zanore.

    Kjo pajisje mbulimi me valë vjen me një AC1200 të avancuar me bandë të dyfishtë, i cili është tërësisht përgjegjës për t'ju ofruar mbulim rrjeti me shpejtësi të lartë për të eliminuar të gjithazona të vdekura. Përveç kësaj, ai ka një gamë mbulimi që shkon deri në 4500 metra katrorë, duke e bërë atë një shtesë të domosdoshme për sistemin tuaj WiFi me rrjetë.

    Nëse keni pajisje të ndryshme në vendet tuaja, pajisje me valë dhe me tela, ju nuk kanë asgjë për t'u shqetësuar. Arsyeja pas kësaj është se zgjeruesi Wi-Fi ju lejon të lidhni deri në gjashtëdhjetë pajisje në të njëjtën kohë pa përjetuar vonesë në transmetimin tuaj.

    Kjo nuk është e gjitha, pasi ky zgjerues Wi-Fi rrjetë me dy breza është gjithashtu i pajtueshëm me të gjitha pajisjet e teknologjisë së avancuar dhe të gjitha pajisjet e transmetimit. Përveç kësaj, ai vjen me veçori inteligjente që janë një zgjedhje e jashtëzakonshme për shkarkimin, transmetimin e lojërave dhe kryerjen e çdo detyre të lidhur me Wi-Fi. Për shembull, ky përforcues i sinjalit WiFi për ruterin Wi-Fi Xfinity vjen me një dritë treguese inteligjente që ndihmon në konfigurimin e kësaj pajisjeje.

    Çdo njësi e këtyre pajisjeve funksionon së bashku për të ofruar përvojë të pandërprerë roaming në linjë për të gjithë. Kjo do të thotë që shumica e pajisjeve mund të lidhen automatikisht me nyjen më të fuqishme të pikës së hyrjes pa ndryshuar manualisht ose duke lëvizur përreth vendit tuaj. Për më tepër, ai mundësohet nga teknologjia e integruar MU-MIMO dhe Beamforming, e cila ju lejon të shijoni një lidhje pa vonesa.

    Ka shumë hakerë atje që presin momentin më të vogël për të shkelur privatësinë tuaj dhe vjedhin të dhënat personale. Për fat të mirë, Tenda Nova përdor WPA2-PSK për të enkriptuar fjalëkalimin tuaj për t'u mbrojturrrjetin tuaj Wi-Fi dhe pajisjet e lidhura nga sulme të tilla hakerash. Për më tepër, nëse nuk ju pëlqen të ndani të dhënat tuaja me mysafirin tuaj, mund të krijoni rrjete të ftuar që ndihmojnë në ruajtjen e privatësisë dhe rrjetit tuaj Wi-Fi.

    Një veçori tjetër që i jep përparësi ndaj të tjerëve është që ju vendosni ky zgjerues me ndihmën e aplikacionit Tenda Wi-Fi në vetëm tre hapa të thjeshtë. Pas kësaj, mund ta përdorni për të monitoruar dhe menaxhuar rrjetin tuaj rrjetë nga kudo.

    Nëse keni fëmijë në shtëpi dhe dëshironi të kontrolloni kohën e tyre para ekranit, përdorni funksionin e kontrolleve prindërore të zgjeruesit WiFi të Tenda Nova MW3 Mesh për të kufizuar Wi-Fi në pajisjet e tyre për një kohë të shkurtër.

    Pro

    • Kontrollet prindërore
    • Lehtë për t'u konfiguruar
    • Teknologjia Mu-Mimo
    • Teknologjia e formimit të rrezeve
    • Mbulim i madh WiFi
    • 4500 metra katror

    Con

    Shiko gjithashtu: Firewall bllokon Wi-Fi? Këtu është një rregullim i lehtë
    • Kontroll i diskutueshëm i cilësisë
    ShitjeTP-Link AX1500 WiFi Extender Internet Booster, WiFi 6 Range...
     Bli në Amazon

     A jeni në kërkim të disa zgjatuesve të përshtatshëm me breza të dyfishtë? Atëherë, do të ishte më mirë nëse mendoni të merrni TP-Link AX1500. Arsyeja pas kësaj është se është një nga sistemet më të mira të zgjerimit Wi-Fi 6. Është pajtueshmëri universale dhe funksionon mirë me pothuajse të gjitha llojet e pajisjeve, veçanërisht me Comcast Xfinity. Përveç kësaj, ai mbështet pothuajse të gjitha llojet e wireless dhepajisjet me tela si laptopët, tabletët, telefonat AX dhe pajisjet e avancuara.

     Mund të jetë befasi për ju, por ky zgjatues me dy breza AX-1500 rrit në mënyrë efikase mbulimin tuaj me valë. Ai gjithashtu ka një port ethernet gigabit të përfshirë në paketën e tij, i cili ju ndihmon të lidhni pajisjen tuaj të preferuar nëpërmjet portave ethernet me tel për të arritur një lidhje më të qëndrueshme WiFi.

     Shiko gjithashtu: Ruteri më i mirë Wifi për rreze të gjatë 2023

     Ka një dizajn të zgjuar që ndihmon për të arritur edhe ato pajisje jashtë diapazoni kryesor i ruterit tuaj. Për më tepër, me mbulimin pa tel të pajtueshëm me OneMesh të këtij zgjeruesi Wi-Fi, ju mund të bredhni shpejt dhe lirshëm rreth vendit tuaj duke marrë një lidhje të qëndrueshme Wi-Fi gjatë gjithë kohës pa pasur ndonjë vonesë.

     Me Wi-Fi me dy breza , ky zgjerues ranger ofron një shpejtësi të jashtëzakonshme prej 1,5 Gbps deri në 300 Mbps në 2,4 GHz dhe 1201 Mbps në 5 GHz. Së bashku me dhënien e kësaj shpejtësie të shpejtë Wi-Fi, eliminon të gjitha zonat e vdekura dhe faktorët e performancës së dobët. Në këtë mënyrë, mund të bësh lojëra në internet, të marrësh pjesë në takime ose klasa në internet, ose të shikosh me qejf ndonjë seri pa pësuar vonesë në asnjë cep të shtëpisë.

     Ashtu si shumë zgjerues të tjerë Wi-Fi në këtë listë, ju mund ta konfiguroni lehtësisht duke ndjekur udhëzimet në aplikacionin TP-Link Tether. Me treguesin e tij të sinjalit inteligjent, mund të gjeni vendndodhjen më optimale për zgjatuesin tuaj në të gjithë shtëpinë.

     Kështu, nëse kërkoni zgjeruesin më të mirë WiFi për Xfinity tuaj që vjenme teknologjitë dhe sigurinë më të fundit, marrja e kësaj do të ishte e duhura për ju.

     Pro

     • Përputhshmëria universale
     • Shpejtësia e jashtëzakonshme Wi-Fi 6
     • Diapazoni i jashtëzakonshëm WiFi
     • Konfigurimi i lehtë
     • Portet Ethernet Gigabit

     Con

     • Njësia mund të jetë pak e vështirë për t'u konfiguroni veglat tuaja.

     Rockspace Wi-Fi Range Extender 1200RPT

     rockspace WiFi Extender (1200RPT)-1186Mbps Dual Band Wi...
      Bli në Amazon

      Ndërsa Rockspace WiFi extensioner 1200 RPT mund të jetë nga një markë që nuk është aq e popullarizuar sa të tjerat në këtë listë, veçoritë dhe performanca e tij e lartë do t'ju bëjnë të harroni gjithçka tjetër.

      Ky zgjerues WiFi vjen me një mundësi të jashtëzakonshme dizajn që ndihmon në ofrimin e një lidhjeje të qëndrueshme WiFi në çdo pjesë të shtëpisë tuaj.

      Përveç kësaj, ajo vjen me një veçori rrotullimi 360 gradë që shkon deri në 1292 metra katrorë për të hequr çdo zonë të vdekur në çdo cep të Vendi juaj. Ai gjithashtu vjen me një tregues inteligjent të dritës së sinjalit që ndihmon në kërkimin e vendit më të mirë për të instaluar zgjatuesin tuaj. Nëse dëshironi të lidhni pajisjet me tela afër si pikat tuaja të hyrjes, mund të përdorni lehtësisht portat e tij ethernet.

      Nëse ju pëlqen të luani lojëra dhe dëshironi të shijoni lojëra pa vonesa, do t'ju pëlqejë performanca e Rockspace. Kjo për shkak se ka dy antena të jashtme dhe breza të dyfishtë, të cilët mbështesin deri në 867 Mbps për 5 GHz dhe 300 Mbps për 2.4 GHz. Kjo do të thotë që ju merrni një total
      Philip Lawrence
      Philip Lawrence
      Philip Lawrence është një entuziast i teknologjisë dhe ekspert në fushën e lidhjes në internet dhe teknologjisë wifi. Me mbi një dekadë përvojë në industri, ai ka ndihmuar shumë individë dhe biznese me çështjet e tyre të internetit dhe WiFi. Si autor dhe bloger i Këshillave për Internet dhe Wifi, ai ndan njohuritë dhe ekspertizën e tij në një mënyrë të thjeshtë dhe të lehtë për t'u kuptuar nga e cila mund të përfitojë të gjithë. Philip është një avokat i pasionuar për përmirësimin e lidhjes dhe për ta bërë internetin të aksesueshëm për të gjithë. Kur ai nuk është duke shkruar ose zgjidhur problemet që lidhen me teknologjinë, ai pëlqen ecjen, kampingun dhe eksplorimin e jashtëzakonshëm.