8 Zgjeruesit më të mirë të WiFi Powerline në 2023

8 Zgjeruesit më të mirë të WiFi Powerline në 2023
Philip Lawrence

Tabela e përmbajtjes

portat ethernet
 • Zgjatësi i linjës së energjisë
 • Kundërtimet:

  • Pak i kushtueshëm
  • Radio-frekuenca është kufizuar

  Përmbledhje

  Pajisja Netgear PLP2000 Powerline është pothuajse e aftë të ofrojë një zgjidhje të përballueshme të rrjetit pa tel në shtëpi pa dëmtuar bankën tuaj. Edhe pse kjo pajisje ka disa të meta, si frekuencat e kufizuara të radios, ajo ofron përfitime të tjera për të kompensuar kufizimin e saj.

  Kjo do të thotë që ju do të jeni ende në gjendje të lidheni me internetin pa ndonjë vështirësi të konsiderueshme. Është gjithashtu shumë efektiv në lidhjen me një ruter me valë dhe me vetë internetin.

  Përveç kësaj, kompleti Netgear PLP2000 Powerline ka një zgjerues të integruar Wireless Range, i cili ju lejon të lidheni me internetin edhe nëse ekziston nuk është pikë aksesi me valë brenda dhomës tuaj të zyrës ose hapësirës së punës në shtëpi. Është rreth 20 dollarë më i shtrenjtë se TP-Link TL-PA9020P dhe ia vlen!

  4- Përshtatës Wi-Fi Devolo Magic 2 Powerline

  devolo Magic 2 WiFi tjetër Kompleti fillestar i Powerline

  Asgjë nuk mund të jetë më emocionuese se ardhja e teknologjisë së re, veçanërisht nëse përfshin internetin me valë. Ka shumë përfitime të mëdha në lidhje me pajisjet me valë të bazuara në energji elektrike. Megjithatë, këto lloje pajisjesh nuk janë ideale për të gjithë dhe i shërbejnë një grupi të caktuar konsumatorësh.

  Ju mund të pyesni veten pse dikush do të zgjidhte një zgjerues të linjës elektrike me valë në vend të diçkaje si një modem tradicional me tela? Epo, përgjigja është e thjeshtë! Telat mund të jenë të pakëndshëm, të bezdisshëm dhe madje të rrezikshëm nëse lihen të shtrirë përreth. Ju nuk duhet të merreni me këtë çështje kur përdorni një zgjatues pa tel të linjës së energjisë. Në vend të kësaj, kjo lloj vegël me valë ju ofron lehtësinë e internetit me valë duke i mbajtur të fshehura prizat tuaja.

  Tabela e përmbajtjes

  • Çfarë është një përshtatës Powerline?
  • Pse ju nevojiten adaptorët Powerline?
  • Si funksionon një përshtatës Wi-Fi Powerline?
  • Këtu është lista e përshtatësve më të mirë të linjës elektrike që mund të blini në 2021
   • 1- Adapter TP-Link AV2000 Powerline
   • 2- Adaptorët e rrjetit TP-LINK AV600 Powerline
   • 3- Kompleti i linjës energjetike Netgear PLP2000
   • 4- Devolo Magic 2 Powerline Wi-Fi Përshtatës
   • 5- TP-Link TL-WPA8630 Kompleti i përshtatësit të linjës energjetike AV1300
   • 6- Tenda PH3 AV1000 Powerline
   • 7- Netgear Powerline 1000
   • 8- Kompleti i përshtatësve me valë Trendnet Powerline 1200 AV2
  • Disa pyetje të bëra më shpesh
   • Përfundim

  Çfarë është një PowerlineLidhësi i portës Ethernet për t'u lidhur me kompjuterin dhe për të rritur shpejtësinë në rrjedhën e sipërme dhe në rrjedhën e poshtme, përkatësisht.

  Ashtu si shumë zgjidhje të tjera sot, router Wi-Fi Cisco Tenda PH3 AV1000 është gjithashtu një zgjidhje plug-and-play, me nevoja për të konfiguruar një ruter dhe për të lidhur modemin deri në rrjetin lokal (LAN). Ky është një nga përshtatësit më të mirë të linjës së energjisë për përdoruesit e rrjetit shtëpiak. Ndërsa ai mburret në emrin e tij 1000 Mbps, në realitet, ju mund të prisni vetëm një shpejtësi gjysmë gigabit nga ky përshtatës Wi-Fi.

  Përparësia e përdorimit të kësaj pajisjeje është se lejon përdorimin optimal të radios ekzistuese kanale, gjë që është veçanërisht e dobishme në ofrimin e aksesit në internet me shpejtësi të lartë duke përdorur laptopin tuaj portativ. Gjithashtu, duke qenë se standardi Wi-Fi nuk është aq i avancuar sa ai i HSDPA ose EDGE, është krejtësisht e pranueshme të përdorni standardet më të vjetra EDGE për lidhjen e pajisjeve tuaja me rrjetin. Gjithashtu, ndryshe nga standardet e vjetra Wi-Fi, nuk ka nevojë të kaloni përmes një modemi për të krijuar një lidhje të sigurt me valë. Një pajisje USB do të bëjë mirë për të siguruar një pikë aksesi të sigurt Wi-Fi. Gjithashtu, duke qenë se përshtatësi për Tenda PH3 AV1000 Powerline është relativisht i vogël, është e mundur që ta vendosni pranë ruterit tuaj, duke kursyer edhe më shumë hapësirë.

  7- Netgear Powerline 1000

  NETGEAR PowerLINE 1000 Mbps WiFi, 802.11ac, 1 port Gigabit -...
  Blini në Amazon

  Specifikimet kryesore:

  • Shpejtësia:1000 Mbps
  • 2 porta Gigabit

  Pro:

  • Fuqia më e lartë e transmetimit

  Të këqijat

  • Nuk është kompleti më i shpejtë i linjës energjetike

  Përmbledhje

  Netgear Powerline 1000 nuk është një përshtatës rrjeti Powerline ose një pikë aksesi me valë. Në vend të kësaj, është një modem i thjeshtë me valë që lidhet me instalimet elektrike ekzistuese për të lejuar të gjitha funksionet e argëtimit në shtëpi duke konvertuar lidhjet tuaja të rregullta wi-fi (të cilat zakonisht janë analoge) në analoge. Ky funksion do të sigurojë që të keni performancën më të mirë nga pajisjet tuaja dhe do të zgjasë jetën e sistemit tuaj ekzistues të instalimeve elektrike.

  Me shumë modele dhe marka të ndryshme të disponueshme, zgjedhja e përshtatësit më të mirë Powerline për nevojat tuaja është e lehtë. Mund të gjeni opsione të thjeshta, të përshtatshme për buxhetin që ofrojnë shpejtësi 1000 MBps dhe lidhës standarde USB për të gjitha pajisjet periferike të kompjuterit tuaj. Përdoruesit e avancuar mund të zgjedhin modele me 4 ose 8 porte ethernet dhe porta shtesë ethernet gigabit për shpejtësi më të shkëlqyera të transferimit të të dhënave.

  Karakteristikat shtesë si thyerja e integruar WEP dhe mbrojtja WPA i bëjnë këta ruterë Netgear edhe më të dëshirueshëm. Nëse jeni duke kërkuar për një zgjidhje të thjeshtë dhe buxhetore për lidhjen e kompjuterëve tuaj të shtëpisë me internetin ose dëshironi ta ktheni hapësirën e punës së zyrës tuaj në një qendër dinamike komunikimi, duke investuar në një nga këto Netgear Powerline të lira por efektive1000 karta është një zgjedhje e shkëlqyer. Ky është një nga adaptorët më të mirë të linjës energjetike të disponueshme në 2021.

  8- Kompleti i përshtatësve me valë Trendnet Powerline 1200 AV2

  Shitje TRENDnet Wi-Fi Everywhere Powerline 1200 AV2 me dy breza...
  Blini në Amazon

  Specifikimet kryesore:

  • 3 porte Ethernet
  • Wi-Fi hotspot

  Pro:

  • Shpejtësitë e shpejta

  Kundërtimet:

  • Madhësia e madhe
  • Pak e shtrenjtë

  Përmbledhje

  Trendnet ka qenë një emër i besuar në industrinë e pajisjeve kompjuterike që kur zhvilloi dhe prodhoi për herë të parë produkte të ndryshme. Një nga seritë e tyre më të njohura janë përshtatësit e linjës së energjisë Trendnet, të tilla si modemi i tyre me valë 1200-AV2 dhe kompleti i kombinuar i ruterit. Është projektuar për të ofruar të tre gjërat thelbësore për një sistem efektiv argëtimi në shtëpi. Ky është një nga ruterat më të mirë të Internetit të linjës elektrike që mund të blihet sot. Është gjithashtu një nga më të përballueshmet.

  Prodhuesit e përshtatësve të linjës energjetike Trendnet e kanë projektuar këtë komplet për të punuar pa probleme me ruterat e vlerësuar me çmime të kompanisë. Është hartuar në mënyrë efikase për të përdorur energjinë e furnizuar nga priza në mur dhe për të ofruar një lidhje të besueshme interneti me shpejtësi të lartë. Për më tepër, ruteri është i pajisur plotësisht me komponentët standardë të harduerit të nevojshëm për t'u lidhur me një linjë interneti me brez të gjerë, si një ruter, një kabllo Ethernet dhe një kabllo energjie. Ai gjithashtu përfshin një port WAN përlidhja me internetin duke përdorur një lidhje interneti me brez të gjerë ose një lidhje me valë.

  Një veçori e njohur e këtij përshtatësi rrjeti të linjës energjetike është lëvizshmëria e tij. Ky model i veçantë mund të përdoret në vende të ndryshme pa kërkuar aksesorë shtesë. Një nga veçoritë më të mira të përshtatësit të rrjetit të linjës energjetike të këtij kompleti është se është një nga ruterat me valë më të lehtë dhe më kompakt në treg. Përveç kësaj, ky komplet ofron një lidhje të besueshme dhe të sigurt dhe është shumë i lehtë për t'u instaluar dhe përdorur.

  Disa pyetje të bëra më shpesh

  Si mund ta di që përshtatësi im i linjës elektrike po funksionon?

  Pasi të lidhet me rrjetin tuaj, përshtatësi do të ketë disa drita treguese LED të ndezura. Përveç kësaj, dritat me ngjyra të ndryshme do të ndizen në varësi të shpejtësisë që jep.

  Mund të kontaktoni mbështetjen e klientit nëse dritat nuk ndizen fare.

  A janë përshtatësit e linjës së energjisë si të shpejtë si ethernet?

  Këta përshtatës eliminojnë shpejtësinë e ngadaltë dhe mospërputhjen e një sinjali të dobët Wi-Fi. Por ata kurrë nuk mund të përsërisin shpejtësitë e ethernetit. Shpejtësia është e mirë, por jo aq e shpejtë sa një lidhje Ethernet.

  A funksionojnë përshtatësit Powerline në shtëpitë e vjetra?

  Shiko gjithashtu: Çfarë është Wifi Direct? Gjithçka që duhet të dini!

  Po, ata punojnë në shumicën e shtëpive me gjithashtu një sistem më të vjetër të linjës elektrike. Gjithçka që ju nevojitet është instalime elektrike në të gjithë shtëpinë tuaj për të dërguar sinjale dhe ju jeni gati për të shkuar.

  Përfundimi

  PowerlineZgjeruesi wifi është një pajisje e shkëlqyeshme për të rritur gamën e lidhjes së rrjetit tuaj të shtëpisë nëpërmjet lidhjeve elektrike. Sidoqoftë, ndonjëherë detyrat si lojërat e rënda ose transmetimi 4K nuk janë të mundshme në një sinjal të përgjithshëm Wi-Fi. Këtu hyn në lojë zgjeruesi wi-fi i powerline. Ato janë perfekte për shtëpitë e mëdha ku diapazoni i lidhjes është një shqetësim i rëndësishëm.

  Shpresojmë që kjo përmbledhje do t'ju ndihmojë të blini përshtatësin më të mirë të linjës elektrike të disponueshme në treg tani, sipas preferencave tuaja.

  Rreth komenteve tona:- Rottenwifi.com është një ekip avokatësh të konsumatorëve të angazhuar për t'ju sjellë komente të sakta dhe jo të njëanshme për të gjitha produktet e teknologjisë. Ne gjithashtu analizojmë njohuritë e kënaqësisë së klientit nga blerësit e verifikuar. Nëse klikoni në ndonjë lidhje në blog.rottenwifi.com & vendosim ta blejmë, mund të fitojmë një komision të vogël.

  Përshtatës?

  Një zgjerues Wi-Fi është thjesht një transmetues i vogël që mund ta vendosni midis kompjuterit dhe ruterit tuaj për të marrë sinjalin ekzistues Wi-Fi nga ruteri dhe për ta zgjeruar më tej. Një komplet i linjës energjetike vjen me dy përshtatës rrjeti dhe kërkon vetëm dy priza, përgjithësisht të lidhura me rrjetin elektrik të shtëpisë tuaj.

  Shumë nga këto pajisje janë shumë të thjeshta dhe funksionojnë. Funksioni i kyçjes dhe luajtjes. Të tjerat vijnë me disa opsione të tjera, si p.sh. t'ju lejojnë të zgjidhni shpejtësi të ndryshme të ndërfaqes, të zgjidhni frekuencën tuaj dhe madje të zgjidhni një modalitet të ftuar që kufizon rrjetin tek njerëzit në familjen tuaj ose gamën tuaj.

  Mund të caktoni gjithashtu një modalitet vizitor. deri në skanimin automatik të rrjeteve në gamën e tij; do të kontrollojë për lidhjet e disponueshme. Nëse është e nevojshme, mund ta konfiguroni gjithashtu pajisjen që të lidhet vetëm me kompjuterin tuaj ose me një kompjuter tjetër, edhe nëse është në një rrjet tjetër me valë.

  Pse keni nevojë për përshtatës të Powerline?

  Kur dëshironi një lidhje të përsosur rrjeti pa asnjë humbje, një lidhje Ethernet është një shpëtimtar i vetëm. Megjithatë, nëse do ta përdorni pajisjen tuaj në një vend tjetër përveç hapësirës së punës, është e pamundur të lidheni nëpërmjet një kablloje ethernet. Meqenëse nuk mund të përdorni tela kudo për një lidhje pa asnjë humbje, këtu përdoren përshtatësit e linjës së energjisë.

  Këta përshtatës të linjës së energjisë do të heqin qafe problemin e instalimeve elektrike në mënyrë që të mund ta përdorni pajisjen tuaj kudo në shtëpinë tuaj. Ju gjithashtu mund të përdornikjo pajisje për të rritur diapazonin e Wi-Fi.

  Si funksionon një përshtatës Wi-Fi Powerline?

  Parimi bazë se si funksionon një përshtatës i linjës energjetike WI-FI është lidhja e dy telave elektrike të ndara me një tokë të përbashkët. Në këtë mënyrë, fuqia nga energjia elektrike do të rrjedhë në një qark, dhe më pas frekuenca do të ndryshojë. Në një shtëpi të madhe, një përshtatës i linjës elektrike WI-FI mund të lidhë disa kompjuterë. Kjo do të mundësojë që çdo kompjuter të marrë një frekuencë të lartë dhe, për rrjedhojë, një shpejtësi më të mirë lidhjeje.

  Përshtatësi i parë është i lidhur me routerin tuaj wi-fi me një kabllo ethernet dhe është i lidhur. Përshtatësi i dytë, kur i lidhur, do të marrë rrjetin nëpërmjet Powerline. Më pas mund ta lidhni pajisjen tuaj me përshtatësin e dyfishtë nëpërmjet një kablloje Ethernet.

  Në shumicën e rasteve, frekuenca e dëshiruar do të ishte rreth 11,2 MHz që është frekuenca standarde për një rrjet kompjuterik. Një përshtatës i linjës energjetike Wi-Fi zakonisht ngjitet pranë ruterit në mënyrë që të gjithë kompjuterët në shtëpi të marrin frekuencën e lartë. Mund t'i lidhni pajisjet tuaja me përshtatësin e linjës së energjisë me një kabllo ethernet. Kështu përdoret një përshtatës i linjës energjetike WI-FI për një shtëpi të madhe.

  Këtu është lista e përshtatësve më të mirë të linjës elektrike që mund të blini në vitin 2021

  Ka kaq shumë marka të ndryshme Wi -përshtatësit e linjës së energjisë fi. Çdo markë ofron diçka unike dhe bindëse. Ju duhet të bëni disa kërkime përpara se të blini një.Ka shumë gjëra për t'u marrë parasysh kur blini një zgjatues wifi të linjës elektrike. Do të ishte më mirë nëse mendoni se si planifikoni të përdorni pajisjen tuaj me valë.

  Përshtatës TP-Link AV2000 Powerline - 2 porta Gigabit, Ethernet. ..
   Blini në Amazon

   Specifikimet kryesore:

   • Shpejtësia: 2000 Mbps
   • Lidhshmëria: 2 – Porta LAN Gigabit
   • Wi- Fi, WPS, 128 Bit AES

   Pro:

   • Një nga më të shpejtat
   • Ka Wi-Fi

   Kundër:

   • Vetëm 2 porte Ethernet

   Përmbledhje

   Në përgjithësi, përshtatësi i linjës energjetike TP-Link AV2000 është një nga kompletet më të mira të linjës energjetike dhe ofron lidhje interneti me brez të gjerë me shpejtësi të lartë dhe është i pajtueshëm me aplikacione të ndryshme softuerësh.

   Shiko gjithashtu: Si të kontrolloni shpejtësinë WiFi në Windows 10

   Përveç se ju lejon të krijoni shpejt një lidhje me shpejtësi të lartë, AV2000 përfshin gjithashtu veçori të avancuara sigurie dhe oferta të dedikuara Adresat IP për çdo kompjuter në rrjet. Ky funksion siguron të gjithë rrjetin tuaj, duke siguruar që të dhënat tuaja të jenë të sigurta gjatë gjithë kohës.

   Ka gjithashtu dy porte ethernet që mund t'i përdorni për të lidhur dy pajisje dhe është e lehtë për t'u konfiguruar.

   ShitjeZgjerues WiFi TP-Link Powerline - Përshtatës Powerline me...
    Blini në Amazon

    Specifikimet kryesore:

    • Shpejtësia: 600 Mbps
    • Lidhshmëria: Dy porte Ethernet Gigabit
    • Veçoria e klonimit Wi-Fi

    Pro:

    • I lirë
    • E lehtë për tëzgjeroni rrjetin Wi-Fi

    Të këqijat:

    • Jo më i shpejti

    Përmbledhje

    Përshtatësi TP-Link AV600 Powerline është zgjedhja ideale për lidhjen e pajisjeve tuaja AV me internetin. Ky komplet i dobishëm startues konverton linjën tuaj ekzistuese të energjisë në një rrjet Wi-Fi rrjetë me shpejtësi të lartë pa asnjë kërkesë për gërmimin ose vendosjen e kabllove të reja.

    Nuk kërkohet instalime elektrike, lidhni njësitë tuaja ekzistuese në priza elektrike dhe ju jeni gati të krijoni një infrastrukturë rrjeti në një kohë të shkurtër. Transmetuesi Wi-Fi me shpejtësi të lartë i pajisjes me bazë AVR mundëson transmetimin e filmave dhe lojërave HD, shfletimin në internet në kohë reale dhe videokonferenca të menjëhershme midis qindra aplikacioneve të tjera. Ky kombinim fantastik ofron komoditetin dhe performancën maksimale për pajisjet tuaja AV me një transmetues me definicion të lartë dhe një portë Ethernet.

    Nëse keni nevojë për transferim të shpejtë të të dhënave, duhet të zgjidhni një përshtatës më të shpejtë. Megjithatë, nëse shqetësoheni vetëm për konsumin e energjisë, duhet të përdorni versionin më pak të shtrenjtë dhe me specifika më të ulëta të TP-Link AV 600.

    3- Kompleti i linjës energjetike Netgear PLP2000

    NETGEAR Kompleti i përshtatësit Powerline, 2000 Mbps prizë muri, 2...
     Blini në Amazon

     Specifikimet kryesore:

     • Shpejtësia: 101 Mbps
     • Shpejtësia në 100 këmbë: 81,9 Mbps
     • Rapsi: 775 këmbë
     • Madhësia: 5,3 x 2,8 x 2,3 inç
     • Portet LAN: Dy porte Ethernet

     Të mirat:

     • Shpejtësitë e shkëlqyera
     • Diapazoni i mirë
     • Multi-Performanca e Ethernetit për përvojën përfundimtare të rrjeteve shtëpiake. Magic 2 është një pajisje dy-në-një që ofron pajisje të fuqishme me një çmim të shkëlqyeshëm. Për më tepër, lehtësia e të pasurit të aksesueshëm të portës Ethernet edhe kur modemi nuk është i lidhur ju jep më shumë liri dhe lëvizshmëri kur bëhet fjalë për rrjetin tuaj të shtëpisë.

      Magic 2 ofron gjithashtu mbështetje teknike të avancuar për pajisjen përmes forumit të saj të mbështetjes teknologjike në internet, duke ju dhënë akses në njohuritë dhe ndihmën e ekspertëve teknikë më të ditur në botë. Për zgjidhjet më të fundit të rrjeteve në shtëpi, merrni parasysh Wi-Fi Devolo Magic 2.

      Mundësitë e rrjetit të Magic 2 janë ndërtuar rreth përshtatësve të rrjetit Powerline të njohur nga industria. Si rezultat, karta Magic 2-WiFi Next është e përkryer për shtëpitë e mëdha apo edhe shtëpitë më të rëndësishme dhe mund të ofrojë Wi-Fi të shpejtë kudo në shtëpi. Kur kombinohet me fuqinë e Ethernet-it, kombinimi është vërtet mahnitës.

      Përveç aftësive të bukura të rrjetit të Magic 2, do të zbuloni gjithashtu se këto pajisje me valë janë të pajisura me 2 porta Gigabit Ethernet për të siguruar përputhshmëri me pajisje të tjera me valë dhe telefona celularë. Për më tepër, dy portet janë vërtet ideale për t'u lidhur me kompjuterë të shumtë pasi të dyja pajisjet do të lidhen me shpejtësi të plotë.

      Një tjetër gjë e mrekullueshme në lidhje me përshtatësit wi-fi ngaDevolo është se ato kanë një port të brendshëm infra të kuqe. Kjo portë lejon pajisjen të lidhet me një sistem sigurie në shtëpi ose me ndonjë pajisje tjetër të aktivizuar me infra të kuqe. Këto dy veçori kombinohen për t'u ofruar përdoruesve një pajisje fantastike të aftë për të ofruar lidhje interneti dhe aftësi me valë. Ka gjithashtu një modalitet të kursimit të energjisë, kështu që nuk keni nevojë të shqetësoheni për konsumin e energjisë.

      TP-Link AV1300 Powerline Zgjerues WiFi (TL-WPA8630 KIT)-...
      Blini në Amazon

      Specifikimet kryesore:

      • Shpejtësia: 1350 Mbps
      • Rrjetet 2,4 GHz dhe 5 GHz
      • Portë Ethernet 3 Gigabit

      Pro

      • Shpejtësia e shpejtë e internetit
      • Antenat e jashtme

      Të këqijat

      • Nuk ka prizë të integruar të kalimit

      Përmbledhje

      Përshtatësit e rrjetit Wi-Fi Powerline TP-Link TL-WPA8630 AV1300 kanë të gjitha veçoritë që ju nevojiten për një konfigurim standard të rrjetit shtëpiak. Mund të lidhë deri në tre pajisje me valë dhe mbështet WEP (Wireless Equivalent Privacy) kur përdoret në një rrjet të sigurt. Përveç kësaj, certifikimi LANX do të thotë se ky rrjet është një nga më të shpejtët që do të keni me një WLAN (rrjet shtëpiak me valë). Funksionet e shumta që ofron ky komplet Wi-Fi janë të përshtatshme për çdo rrjet shtëpie ose zyre të vogël.

      Përfitimi i parë që merrni nga kjo pajisje është fakti që mund të krijoni një lidhje të sigurt me valë. Ky komplet përshtatësmbështet enkriptimin WPA, duke e bërë atë më të sigurt se rrjeti Wi-Fi që keni tani. Ju gjithashtu mund të përcillni SSID-në e rrjetit tuaj për të parandaluar që njerëzit të monitorojnë përdorimin tuaj të internetit. Kjo veçori do t'ju ndihmojë të kufizoni atë që njerëzit e tjerë mund të bëjnë në rrjetin tuaj. Ekziston gjithashtu një opsion për një rrjet privat virtual për ta bërë lidhjen tuaj me valë tërësisht private dhe të sigurt.

      Veçoria tjetër që merrni nga kjo lidhje Wi-Fi është caktimi automatik SSID. Kjo veçori do t'i caktojë rrjetit tuaj një adresë automatikisht. Nëse ndryshoni cilësimet në lidhjen tuaj me valë, si p.sh. ndryshimi i SSID, ky funksion nuk do të funksionojë më. Ky funksion do të parandalojë që personat e tjerë të hyjnë në rrjetin tuaj. Ky është një nga përshtatësit më të mirë të rrjetit të linjës energjetike.

      6- Tenda PH3 AV1000 Powerline

      Tenda AV1000 1-Port Gigabit Powerline Adapter, deri në...
      Bli në Amazon

      Specifikimet kryesore:

      • 2 porte Gigabit Ethernet në PH3
      • Wi-Fi hotspot në PH3

      Të mirat:

      • Çmim i ulët

      Kundër:

      • Nuk ka prizë elektrike kalimtare
      • Një portë Ethernet
      • Wi-Fi në PH3

      Përmbledhje

      Përshtatësi i rrjetit Tenda Powerline është një tjetër Përpjekja e Cisco-s për t'i dhënë zgjidhjes VoIP me kosto të ulët pak më shumë lëng për sa i përket performancës. Në vend që të përdorë një SFP ose lidhës të ngjashëm me faktor të vogël, pajisja përdor një single standard
     Philip Lawrence
     Philip Lawrence
     Philip Lawrence është një entuziast i teknologjisë dhe ekspert në fushën e lidhjes në internet dhe teknologjisë wifi. Me mbi një dekadë përvojë në industri, ai ka ndihmuar shumë individë dhe biznese me çështjet e tyre të internetit dhe WiFi. Si autor dhe bloger i Këshillave për Internet dhe Wifi, ai ndan njohuritë dhe ekspertizën e tij në një mënyrë të thjeshtë dhe të lehtë për t'u kuptuar nga e cila mund të përfitojë të gjithë. Philip është një avokat i pasionuar për përmirësimin e lidhjes dhe për ta bërë internetin të aksesueshëm për të gjithë. Kur ai nuk është duke shkruar ose zgjidhur problemet që lidhen me teknologjinë, ai pëlqen ecjen, kampingun dhe eksplorimin e jashtëzakonshëm.