Si të rregulloni problemet e Wifi të Google Pixel 2 - Mënyra e lehtë

Si të rregulloni problemet e Wifi të Google Pixel 2 - Mënyra e lehtë
Philip Lawrence

Nëse jeni një adhurues i vendosur i Google, blerja e telefonit inteligjent Pixel 2 të Google ishte padyshim blerja më emocionuese për ju. Por, si shumë përdorues, ju duhet të keni luftuar me problemet e Wi-Fi të Google Pixel 2, të cilat rezultuan nga përditësimi i sistemit operativ Android dhjetë.

Lajmi i mirë është se Google Pixel 2 juaj nuk është i padobishëm. Në fakt, me zgjidhjet tona të rekomanduara dhe hakimet e shpejta, mund të jeni në gjendje t'i ndryshoni gjërat për Google Pixel 2 tuaj.

Jeni kurioz të dini se për çfarë po flasim? Lëviz poshtë për ta zbuluar.

A ia vlen të blesh Pixel 2?

Pixel 2 është pajisja e parë nga gjenerata e dytë e serisë Pixel të Google dhe u lançua në vitin 2017. Me kaq shumë para në linjë dhe telefona të panumërt në dispozicion, përdoruesit fillojnë të mendojnë planin e tyre të blerjes së Google Pixel 2 .

Nëse jeni të hutuar për shkak të kësaj dileme, atëherë le t'ju tregojmë disa nga veçoritë premtuese të këtij telefoni:

Kamera

Një nga veçoritë më të shitura i këtij telefoni është kamera e tij me cilësi të lartë. Pixel 2 ka një kamerë kryesore të pasme 12,2 MP dhe një kamerë shtesë të përparme 8 MP.

Kamera e pasme është e përkryer për të kapur momente të cilësimeve në dritë të ulët. Për të mos harruar, kamera e saj e përparme dhe e pasme kanë të dyja një modalitet të portretit të turbullimit të sfondit. Pixel 2 ka një rezolucion imazhi të mbështetur prej 4000×3000 pikselësh.

Fotografitë e klikuara me këtë aparat fotografik do t'ju habisin për shkak tëngjyra të gjalla dhe cilësi të lartë. Pixel 2 sigurisht ka mposhtur celularët e tjerë me kamerën e tij të përparme dhe të pasme të klasit të lartë.

Hapësira ruajtëse

Askush nuk i pëlqen një telefon që është dorështrënguar për shkak të kapacitetit të ulët të ruajtjes. Për fat të mirë, Google Pixel 2 ka një hapësirë ​​të brendshme memorie prej 64 GB, e cila shkon deri në 128 GB me opsionin e ri të ruajtjes. Kjo cilësi garanton që nuk duhet të mbështeteni në hapësirën ruajtëse të jashtme.

Performanca

Sinqerisht, ka shumë telefona të tjerë të disponueshëm që do të jenë në gjendje të ofrojnë një performancë më të mirë. Megjithatë, ky fakt nuk mund të dëmtojë aftësinë dhe performancën e Pixel 2. Google Pixel 2 është i pajisur me Qualcomm Snapdragon 835 MSM 8998 dhe një Ram 4 GB.

Ndërsa ka shumë telefona me një ram 6 GB, Google Pixel 2 funksionon pa probleme dhe më shpejt me ram 4 GB.

Lidhshmëria

Ka shumë opsione lidhjeje që përdoruesit mund t'i qasen me një telefon inteligjent Google Pixel 2. Pavarësisht nëse janë rrjete wifi, Bluetooth V5.O, A-GPS ose 4G - ky telefon mund të lidhet me të gjitha prizat e tilla. Fatkeqësisht, ai mund të funksionojë vetëm me një kartë nano-sim.

Dizajni

Dimensionet e veçanta të këtij telefoni e lejojnë atë të përshtatet rehat në dorë. Mund ta përdorni me efikasitet me njërën dorë për shkak të ekranit të tij të madh 5 inç.

Për më tepër, ky telefon është ndërtuar për të qëndruar gjatë, kështu që ka një veçori të papërshkueshme nga uji IP67. Me këtë veçori në krah, Google Pixel 2 mundmbijetoni nën ujë (1 metër ose 3,3 këmbë) për një orë.

Si të lidhem me Wifi në Pixel 2?

Një smartphone mund të përdoret më së miri vetëm me një lidhje të qëndrueshme dhe të besueshme Wi-Fi. Për fat të mirë, të gjithë telefonat Pixel kanë lidhje mbështetëse Wi-Fi. Google Pixel 2 ju çliron nga telashet e procedurave të ndërlikuara të lidhjes me veçorinë e tij të thjeshtë wifi.

Mund ta lidhni Pixel 2 me Wi-Fi me hapat e mëposhtëm:

 • Hapni telefon dhe zgjidhni opsionin "Cilësimet". Përndryshe, mund të rrëshqitni shpejt poshtë ekranit tuaj për të aksesuar cilësimet e Wi-Fi.
 • Klikoni në opsionin "Rrjeti dhe Interneti" dhe më pas zgjidhni "Wifi".
 • Aktivizo wifi
 • Do të shfaqet një listë e rrjeteve të disponueshme. Trokit në ueb-in e zgjedhjes suaj.
 • Nëse një ikonë 'kyçje' shfaqet pranë emrit të rrjetit, do të thotë që duhet të futni fjalëkalimin.
 • Pasi të vendosni të dhënat e sakta të rrjetit, do shikoni ndryshimin e statusit të rrjetit në "lidhur".
 • Tani, rrjeti ruhet në pajisjen tuaj, që do të thotë se do të lidhet automatikisht sa herë që telefoni të jetë brenda rrezes së rrjetit.

Ndrysho. Rrjeti

Mund ta ndryshoni rrjetin e ruajtur në Pixel 2 me këto hapa:

 • Hapni skedën "Cilësimet" në telefonin tuaj.
 • Klikoni në Opsioni "Rrjeti dhe Interneti" dhe zgjidhni "Wifi".
 • Trokitni lehtë mbi rrjetin tuaj të zgjedhur dhe klikoni në opsionin "Harro rrjetin".
 • Ringarko listën e rrjeteve.dhe trokitni lehtë mbi rrjetin e ri që dëshironi të bashkoheni.
 • Shtoni detajet e rrjetit të ri (nëse kërkohet). Pajisja juaj do të kalojë menjëherë në një lidhje të re Wi-Fi.

Pse Google Pixel im vazhdon të shkëputet nga wifi?

Mobilët celularë Google Pixel kanë tërhequr klientët me performancën e tyre të shkëlqyer dhe veçoritë e përmirësuara. Megjithatë, shumë klientë kanë vuajtur probleme të vazhdueshme me Wi-Fi me celularët e tyre Pixel. Ky problem ishte i përhapur me telefonat celularë Pixel 2.

Çështje të tilla filluan kryesisht për shkak të përditësimit të sistemit operativ Android 10. Përditësimet e rregullta të sistemit të një celulari synojnë të përmirësojnë performancën e tij. Në një farë mënyre, ky përditësim krijoi vetëm më shumë probleme me lidhjen.

Shiko gjithashtu: Pse nuk funksionon My Xfinity WiFi

Një gjë tjetër befasuese ishte se çdo pajisje Pixel kishte një problem të ndryshëm. Disa përdorues nuk mund të lidhen me Wi-Fi. Ndërsa, nga ana tjetër, shumë përdorues u ankuan për lidhje të paqëndrueshme wifi.

Përditësimi i ri ndikoi lidhjet wifi dhe veçoritë e Bluetooth, gjë që nënkuptonte se shumë përdorues nuk mund të përdornin lidhjen me Bluetooth.

Meqë çdo pajisje përjetuar një problem të ndryshëm, prandaj një zgjidhje e vetme nuk është e përshtatshme për të gjithë. Shumica e përdoruesve zgjodhën të bënin një rivendosje në gjendje fabrike dhe ta reduktonin në Android 9 Pie.

Edhe pse kjo zgjidhje doli të ishte e dobishme, nuk ka ende asnjë garanci që do të zgjidhë gjithmonë problemin e Wi-Fi të pajisjes suaj Pixel.

Si mund ta rregulloj timinwifi në Google Pixels?

Provoni zgjidhjet e mëposhtme për të hequr qafe të gjitha problemet me Wi-Fi nga pajisjet tuaja Pixel:

Rinisni pajisjen

Mund të rregulloni problemet me Wi-Fi duke rindezur celularin tuaj Pixel. Gjithçka që duhet të bëni është:

 • Shtypni butonin e energjisë për 5-7 sekonda. Prekni butonin e rinisjes.
 • Pasi të riniset pajisja, më pas lidheni përsëri me rrjetin wifi.

Rinisni Wi-Fi në telefon

Nëse sa më sipër Zgjidhja nuk funksionon, atëherë duhet të rinisni Wi-Fi në pajisjen tuaj. Gjithçka që duhet të bëni është:

 • Rrëshqitni poshtë ekranin dhe hapni panelin e njoftimeve.
 • Klikoni në "Wifi" dhe çaktivizoni atë.
 • Merrni një pushim prej 30-60 sekondash dhe më pas aktivizo sërish Wi-Fi.

Kontrollo modalitetin aktual të telefonit

Ndonjëherë përdoruesit harrojnë të çaktivizojnë modalitetin e fluturimit në telefonat e tyre. Nëse jeni udhëtar i shpeshtë, ia vlen të kontrolloni nëse telefoni juaj funksionon në modalitetin e fluturimit apo jo.

 • Hapni panelin e njoftimeve dhe shihni "modalitetin e fluturimit". Nëse është i aktivizuar, më pas trokitni mbi të për ta çaktivizuar.
 • Pasi ta bëni këtë, lidhni pajisjen tuaj pixel me lidhjen wifi.

Safe Mode

Pajisja juaj Pixel mund të ketë probleme me wi-fi për shkak të një aplikacioni të sapo instaluar. Askush nuk mund ta kuptojë shpejt këtë; megjithatë, mund ta gjykoni këtë duke aktivizuar modalitetin e sigurt të celularit tuaj.

Pasi të keni aktivizuar modalitetin e sigurt, lidhni telefonin tuaj Pixel me Wi-Fi.Nëse pajisja lidhet me wifi edhe në një modalitet të sigurt, atëherë do të thotë se ka një problem hardueri.

Nga ana tjetër, nëse pajisja nuk arrin të lidhet me wifi në modalitetin e sigurt, atëherë një aplikacion i palës së tretë po shkakton një problem. Idealisht, do të ishte një aplikacion i ri. Zgjidhja më e mirë është të fshini aplikacionin dhe më pas të lidhni telefonin tuaj me një rrjet wifi.

Rivendosni

Nëse asgjë tjetër nuk ju shkon, atëherë si mjet i fundit, mund të provoni të rivendosni Cilësimet e rrjetit të telefonave Pixel. Mund të rivendosni cilësimet e rrjetit me këto hapa:

 • Hapni celularin tuaj dhe shkoni te "Cilësimet".
 • Lëvizni poshtë dhe zgjidhni seksionin "Sistemi".
 • Trokitni lehtë mbi opsionin 'Advanced'.
 • Klikoni në 'Rivendos opsionet' dhe më pas zgjidh 'Rivendos wifi, Bluetooth and Network'.
 • Kliko te 'Rivendos Settings'.
 • <> 7>Pasi të rivendosen cilësimet, më pas kontrolloni përsëri lidhjen Wi-Fi.

Përfundim

Në përgjithësi, një Google Pixel 2 është një pajisje mjaft e shkëlqyer me kamera të shkëlqyera, hapësirë ​​ruajtëse shtesë dhe karakteristika të zgjuara. Për më tepër, ky telefon disponohet me një çmim të ulët.

Google Pixel 2 me të vërtetë ka disa probleme të vogla Wi-Fi; megjithatë, ju mund t'i rregulloni ato probleme me zgjidhjet e rekomanduara më sipër.

Shiko gjithashtu: Gjithçka rreth përshtatësit WiFi Xbox OnePhilip Lawrence
Philip Lawrence
Philip Lawrence është një entuziast i teknologjisë dhe ekspert në fushën e lidhjes në internet dhe teknologjisë wifi. Me mbi një dekadë përvojë në industri, ai ka ndihmuar shumë individë dhe biznese me çështjet e tyre të internetit dhe WiFi. Si autor dhe bloger i Këshillave për Internet dhe Wifi, ai ndan njohuritë dhe ekspertizën e tij në një mënyrë të thjeshtë dhe të lehtë për t'u kuptuar nga e cila mund të përfitojë të gjithë. Philip është një avokat i pasionuar për përmirësimin e lidhjes dhe për ta bërë internetin të aksesueshëm për të gjithë. Kur ai nuk është duke shkruar ose zgjidhur problemet që lidhen me teknologjinë, ai pëlqen ecjen, kampingun dhe eksplorimin e jashtëzakonshëm.